SOYDERE fırtınası esmeye devam ediyor…

18 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2800 metre ÇİM pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Veliefendi koşusunu, Abdullah Adanır’ın sahibi olduğu, Mete Dertli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Soydere (5y ka Berksoy – Beyazmelek, Halid) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gökyüzü (Kaizbert) elde ederken, Demirperde (Altaha) üçüncü, Özüdoğru (Ateştopu) dördüncü, Gülhatmi (Tamerinoğlu) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Soydere (Vedat Abiş)

Kariyerinin ilk Grup zaferi…

Uluslararası IFAHR koşusu galibiyeti sonrası bu koşuya oldukça moralli gelen Soydere, çok iyi uyum sağladığı başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde önde giden rakibini yakın takip ederek düzlükte yaptığı hücum ile kazanmayı başarırken kariyerinin ilk G1 galibiyetine ulaşmış oldu.

Koşu sonrası yapılan Kupa Töreninde kazanan safkanın hiçbir ilgilisinin yer almaması ve bunun üzerine kazanılan tüm kupa ve şiltlerin genç jokeye verilmesi İstanbul Şeref Tribününde yaşanan bir ilkti!

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte bilinen stili ile Gökyüzü liderliği aldı. İkinciliğe Özbilden girerken daha sonra Pıtır ve Soydere sırası ile 2400-2200 startları geçildi. 2000 startında Gökyüzü yine lider, ikincilikte Özbilden arkalarında Soydere, Pıtır ve Ateşalan üçlüsü şeklinde 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Gökyüzü halen lider, yine ikincilikte Özbilden daha sonra Soydere dışında Pıtır ortalarında Ateşalan şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Gökyüzü az farkla lider, Özbilden ikincilikte, daha sonra Soydere ve Pıtır sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Gökyüzü başta itibaren aldığı liderliği korurken ikincilikte Özbilden aralarında Soydere olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Gökyüzü 1,5-2 boy farklı liderliğini korurken ikinciliğe Soydere girdi ve öndeki Gökyüzü’nü takip etmeye başladı. Bu iki at diğer rakiplerinden ayrılarak aralarında bir mücadeleye başladılar. Son metrelerde rakibine boyu farkı ile hakim olan Soydere 3’16″29 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Soydere (Vedat Abiş)News Reporter

3 thoughts on “SOYDERE fırtınası esmeye devam ediyor…

  1. Atahan bey bu TJK artık bıktırdı hergun altilin ilk ayağında sürpriz getirmek mecburiyetimi var bu TJK nın bu nedir hergun ilk ayak sürpriz gelsin beşli yapsın insanlar tjkda cebe para indirsin 30 gün çifte yarış var çift altılı var 120 yarış oluyor 100 yarış ilk ayak essek getiriyolar 22 senedir oyun oynuyorum artık illahlah ettirdiler bu nedir ya insanları enayi yerine mi koyuyor bu TJK atahan bey çok mu para lazım tjkya hergun ilk ayak sürpriz getiriyor

  2. gülhatmi yi fazla şişirdiler gibi geliyor,Ben Altılıma bu ayagı 1-7
    geçmiştim,son ayakta yattım,KurteL in hafta sonunda koşacak
    atlarınıda yazmayacagım kuponuma,Hayaller dubai,gerçekler
    YeşiL Bursa,nerden nereye

  3. 4’5 senedir yarışlar çok bozuk gidiyor 50 senedir oynuyorum böylesini görmedim ayıptır günahtır bu insanlara

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir