SOYDERE’den bu sezonki en parlak performans…

28 Temmuz 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Kosova koşusunu, Abdullah Adanır’ın sahibi olduğu, Mete Dertli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Soydere (6y ka Berksoy – Beyazmelek, Halid) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Taşan (Tümöz Bey) elde ederken, Tunç Siperi (Kurtel) üçüncü, Demirperde (Altaha) dördüncü, Şahin Mahmut (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk Grup galibiyeti… 

Bu yıl sadece Şubat ayında Adana’da bir Kısa Vade mücadele kazanan ve yaz sezonunun başlangıcından bu yana en iyi performansını son koşusu olan Bursa’daki A3 mücadelede üçüncülük olan Soydere, daha önce bir kez üç yaşındaki ikinci startında bir araya geldiği şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu ön grup arkasında takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonraki metrelerde dışından gelen rakibinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanmayı başarırken, bu yılki ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.   

Toplu bir çıkışla birlikte ortadan atak yapan Taşan liderliği almaya çalışırken dışından gelen Şahin Mahmut ondan liderliği aldı. Üçüncülükte Pıtır daha sonra Soydere sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Şahin Mahmut liderliğini korurken yine ikincilikte Taşan arkalarında Pıtır daha sonra Soydere ve Demirperde şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Şahin Mahmut halen lider, Taşan yine takipte, daha sonra Pıtır ve Soydere sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Şahin Mahmut az farkla Taşan’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de ortadan atak yapan Soydere liderliği alırken dışından Taşan’ın atakları görüldü. 200’den sonra Soydere ikincilikteki Taşan’ın tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 2’07”23 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

6 thoughts on “SOYDERE’den bu sezonki en parlak performans…

 1. Kurtel yıne kayıplarda,Ne demiş düşünür /
  (Başarısızlık,kendını göstermeyen fırsatlardan ibarettir.)
  böyle devam ederse de,inş eder,Diger ekurilerin at satma
  Olanakları artıyor dur,E kimse başarının olmadıgı yerden at ta almaz.
  Şahsi görüşüm,belki sektör düşündügüm gıbı degıldır.

 2. bütün Ankara hakem kurulu ne varsa hepsine haram zehir zıkkım olsun hakkımız 10.koşuda 7 numaralı final duty nin 4 numaralı london power a yaptığı faul resmen vurma var ve be at sahibi ne hakemler birşey yapmadan kesin sonuç haram olsun hepsine ayıp ayıp siz bundan sonra nasıl millete protesto çekip yatış değiştireceksiniz karaktersiz hakemler ben 8 numarayı tek atmışım ve 7 numara bu faulü yaparak yarış kazanıyor sonrası kesin sonuç ön çekim arka çekim her imkan var yarış sever görüyor utanmadan kesin sonuç haram olsun sana bu tjk haram olsun acaba başka yaşandıkları güçlü bir eküri olsa ne olurdu ve 4 numaralı london power un at sahibi sana da yazıklar olsun aranızda bölüştünüz herhalde ikramiyeyi aklıma başka birşey gelmiyor bunu siz bizlere yaşatıyorsunuz umarım hepinizden kim varsa cıkar biliyorum paylaşmayacaksınız ama ben yazmak istedim

  1. Kurtel ekurisinde Ayhan kurşun ağırlığını iyice hissettirdi adam yarış kazanmamaya yemin etmiş hala bu Jokeyle devam ediyorlardı demek ki ekuride kazanma istemiyor

 3. Yine bir Açık Arap yarışı ve yine kazanan farklı bir isim…Tespitiniz mükemmel Atahan Bey tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir