SPECIAL OF HORSES İstanbul’da sınavı geçti…

26 Ağustos 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistin ağır olması nedeniyle 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus A3 Prof. Kenan Binak koşusunu, Hulusi Çil’in sahibi ve yetiştiricisi, Aytekin Coşkan’ın ise antrenörü olduğu Special Of Horses (2y dd Azaraks – Suzi Gold, Banknote) jokeyi Barış Kurdu ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Nurselin (Yıldırımbey) elde ederken, Fresno (Fast ‘N’ Famous) üçüncü, Hot Toccet (Toccet) dördüncü, Ayris (Scarface) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Pist değişikliğine rağmen…

Bursa’da kazanmış olduğu A3 koşu sonrası ilk kez geldiği İstanbul’da çim pistin çok ağır olması nedeni ile koşunun sentetik piste alınmasıyla ne yapacağı merakla beklenen Special Of Horses, tecrübeli jokeyi Barış Kurdu’nun çok iyi yer tutması sonucu en iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanırken sezonun iddialı taylarından biri olduğunu bir kez daha ispat etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Fresno liderliği almışken dışından gelen Ayris ondan liderliği aldı. Üçüncülükte Special Of Horses daha sonra Hot Toccet sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Ayris liderliğini korurken ikinciliğe bu kez Courts Angel girdi. Daha sonra Fresno ve Special Of Horses şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Ayris az farkla lider dışında Courts Angel içinde Fresno daha sonra Special Of Horses sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen Fresno liderliği alırken gerilerden Special Of Horses ve Nurselin’in atakları görüldü. 200’den sonra en iç kulvardan kuvvetli gelen Special Of Horses sonlarda ikinciliğe giren Nurselin’in 1,5 boy önünde ve 1’25″92 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Special Of Horses (Barış Kurdu)News Reporter

1 thought on “SPECIAL OF HORSES İstanbul’da sınavı geçti…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir