SPEEDY WOLF’den Güzel Bir Tay; SKY WOLF
Muslihiddin Gurup

Ülkemizde uzun yıllar başarı ile görev yapan aygırlardan biri olan Strike The Gold’un en başarılı yavrularından biri de Speedy Wolf olmuştu. Start aldığı 36 koşuda 9 birincilik, yani girdiği dört koşudan birini kazanma başarısı gösterdikten sonra haranın yolunu tutmuştu.

Sonrasında hara kariyerine başlayan Speedy Wolf’un şu an için koşan dört tayının üçü kazanmış durumda ve bunlardan biri olan Sky Wolf, her gün üzerine koyarak ard arda yükselen grafiği ile dikkat çekmekte. Bu arada baba kardeşi Fatihful Wolf’un de altı birincilik sayısına ulaştığını da ekleyim.

Speedy Wolf’ün annesi Batı Garajı’nın diğer yavrularından Urla Fırtınası ve Batı Rüzgarı, Kısa Vadeli yarışlar kazanmışlardır ve ilki Lion Heart, ikincisi de Henrythenavigator isimli aygırların yavrularıdır.

Batı Garajı, Chief’s Crown temsilcisi Be My Chief oğludur. Annesi Ranosh da Luxor’dan A2 galibi Neil gibi başarılı bir yavru vermiştir.

Strike The Gold (Alydar)

Sky Wolf’ün annesi Sky is The Limit, Mountain Cat kızıdır. Mountain Cat kızlarının verdiği yavrular içinde en yüksek kazancı elde eden Güngör Baba’nın babası da Strike The Gold’dur. Dolayısı ile Sky Wolf bu değerli atla benzer bir soy çaprazlamasına sahiptir.

Yine soy kurgusu benzer diye aynı başarıyı gösterecek diye bir kaide yok. Speedy Wolf bunu gösterdiğine göre, yani benzer eşleşme ile iyi bir at verdiğine göre üzerine daha fazla eğilmeli ve hak ettiği kısrak modelleri gelebilirse daha iyi yavrular verebilmesine katkı sağlanabilmelidir.

Bu arada Sky Wolf’un anne ve baba hatlarından bulunan Alydar, Danzig, Storm Bird gibi değerli isimler üzerine akrabalık içeren bir soy ağacına sahip olduğu da dikkate değer sanırım.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir