St Mark’s Basilica geçilmiyor!

3 Temmuz 2021 Cumartesi günü İngiltere’nin Sandown Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Coral Eclipse Stakes’i, Aidan O’Brien tarafından antrene edilen ve Coolmore Ekürisinin formasını taşıyan St Mark’s Basilica (Siyouni – Cabaret, Galileo) jokeyi Ryan Moore ile kazandı.

2000 Metre çim pistte koşulan 340.000 £ birincilik ikramiyeli koşuyu 2’10”87’lik derecesi ile kazanan 3 yaşlı erkek tayın ardında ikinciliği geçen senenin Champion Stakes, bu senein ise Queen Elizabeth Stakes galibi Addeybb (Pivotal) elde ederken, mücadeleyi The Saudi Cup ve Dubai Sheema Classic galibi Mishriff (Make Believe) üçüncü, El Drama (lope De Vega) dördüncü olarak tamamladılar.

St Mark’s Basilica geçen sene 2 yaşlı olarak Ekim ayında G1 Dewhurst Stakes’i kazanarak sezonu kapatmış, bu sene ise Parislongchamp’da koştuğu G1 Poule D’Essai Des Poulains’i (Fransa Erkek Tay Deneme) kazanarak 3 yaşlılığına harika bir başlangıç yapmıştı.

6 Haziran’da Chantilly’de koştuğu G1 Qatar Prix Du Jockey Club’ı (Fransa Derbisi) da kazanan süperstar tay, üzerine bugün de Coral Eclipse’i kazanmayı başararak ne denli büyük bir klas olduğunu ispatladı.

 

News Reporter

1 thought on “St Mark’s Basilica geçilmiyor!

  1. At dedigin böyle olur,her yarisini takip ediyorum.
    Bizimkilerde Gaziyi kazaninca takla üstüne takla atiyolar??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.