Sultansuyu yetiştirmesi Özgünhan tayları kapış kapış!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi Elit Arap tayları, 8 Ekim 2019 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bulunan At Satış Merkezi’nde yapılan açık arttırmayla satıldı. Satışlar, TİGEM Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak‘ın konuşmasıyla başladı.

2 yaşlı 16 erkek tayın tamamının alıcı bulduğu satışlarda, toplam 3.445.000 TL hasılat elde edildi. Satışlardaki ortalama fiyat 215.312 TL olarak gerçekleşti. Sultansuyu TİM’in geçen sene 25 Eylül 2018 tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yaptığı ve 2 yaşlı 15 safkanın satışa sunulduğu Elit Arap tayı satışında 2.290.000 TL hasılat elde edilmişti.

Satış listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Satışın en pahalı tayı, at sahibi ve yetiştirici Fatih Çiftçi tarafından 560.000 TL‘ye alınan, 9 yarış ve 785.035 TL ikramiye kazanan, G3 Ergenekon Koşusu 2’incisi ve G1 Çanakkale Zaferi Koşusu 4’üncüsü Saraybosna’nın ana-baba bir kardeşi Bosna Hersek (Özgünhan – Nevra) isimli safkan olurken, bu tayı 340.000 TL‘ye Murat Gülen‘in satın aldığı ve 1.4 Milyon lira kazancı olan Turabi’nin ana-baba bir kardeşi Kotku (Özgünhan – Efruz) ile 330.000 TL‘ye Tarkan Hasan Onar‘ın satın aldığı, 2 G1 galibiyeti ve 3.7 Milyon Lira kazanç elde eden Altıncı His’in ana-baba bir kardeşi Gülbaba (Özgünhan – Serengül) izledi.

Sultansuyu Elit Tay Satışları 2019 – En Pahalı 3 Tay

Satış kataloğunu görüntülemek için TIKLAYINIZ

Tayların tanıtım videolarını izlemek için TIKLAYINIZ

News Reporter

1 thought on “Sultansuyu yetiştirmesi Özgünhan tayları kapış kapış!

  1. Kayalardan 1 i ceza aldı ama yine çözümü bulmuşlar ihaleye girmenin adamlar çözüm adamı yakutiye ‘nin aşk ve gülün yarış hayatını son yarışında uzattı lar biz yarisseverin bu atları izlemekten mahrum bırakmadılar bu ekuri en çok atı olan ekuri olacak bu memlekette at yarışı gelişecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir