SUMELHAN’dan sentetik pistte kolay birincilik!

At Sahibi ve yetiştirici merhum Sedat Katırcıoğlu anısına 6 Kasım 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-7 koşuyu, Nejdet Sumel’in sahibi ve yetiştiricisi, Yasin Polat’ın ise antrenörü olduğu Sumel Han (4y da Sports Hero – Queens of Karans, Grand Reis), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Sumel Han (Halis Karataş)

6 safkanın katılımı ile 1500 metre sentetik pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte liderliği alan Sumel Han, son virajı da önde döndükten sonra düzlükte rakipleri ile arasındaki farkın kapanmasına izin vermediği gibi, sonlarda farkı daha da açarak 1’31”14’lük derecesi ile 4 boy önde finişe uzanan isim oldu. Son düzlüğe en geride çıkan Victory Is Ours (Victory Gallop) düzlükteki etkili sprint ile ikinciliğe yerleşirken, bu safkanın 1.5 boy gerisinde Impulsive (Mizzen Mast) üçüncü, onun da bir baş farkı arkasında Alberto (Dr Fong) dördüncü oldu.

45’inci startında 11’inci kez finiş çizgisini önde geçen Sumel Han, kariyerinin 5’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, sentetik pistteki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 862.328 TL’ye yükseltti.

Sedat Katırcıoğlu Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir