SUN TIME’dan bu yılki ilk sınıf galibiyet…

11 Kasım 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Hasan Polat koşusunu, Ayşe Başaran’ın sahibi olduğu, Yunus Berkehan Keleş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Esen’in yaptığı Sun Time (5y da Luxor – Glowing Sun, Strike The Gold) jokeyi Ercan Çankaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Azmantor (Kaneko) elde ederken, Bold Sea Rover (Torok) üçüncü, Lex Tallionis (Three Valleys) dördüncü, Splendid (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste ikinci galibiyet…

Yaz sezonuna Ankara’da başlayan Sun Time gördüğü iki yarış sonrası start aldığı koşularda tatminkar sonuçlar elde ederken Ankara’da kazandığı şartlı-3 koşu ile formunu yükseltmeye başladığını belli etmişti. İstanbul’da start aldığı Kv-6 Tünkut Aksungur koşusundaki ikinciliği sonrası Kv-8 A.Hücum Tulgar koşusunda dördüncülük elde eden safkan, Ankara’da kazandığı Şartlı-5 koşu ile bu yarışa moralli geldi. Uzun aradan sonra ilk kez buluştuğu jokeyi Ercan Çankaya idaresinde koşuyu ön grubun içerisinde takip ederek düzlükten sonra yaptığı etkili sprint ile sonuca giden klas isim, böylelikle hem üst üste ikinci galibiyetini elde etmiş, hem de bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Golden Ruler liderliği alırken ikinciliğe Azmantor hemen dışına Sun Time gelirken daha sonra Perotti ve Trevi Fountain sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’de Golden Ruler liderliğini korurken ikinciliğe Perotti girdi. Daha sonra Trevi Fountain ve Sun Time şeklinde 1000-800 startları geçildi. 600’de Golden Ruler az farkla lider, Perotti ikincilikte daha sonra Trevi Fountain ve Sun Time olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden yol bulan Splendid liderliği almaya çalışırken en içten Azmantor’un ortadan Sun Time’ın en dıştan da Bold Sea Rover’ın atakları görüldü. 200’de ortadan kuvvetli gelen Sun Time liderliği alıp sonlarda farkı 2 boya çıkararak ve 1’35″30 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Sun Time (Ercan Çankaya)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

1 thought on “SUN TIME’dan bu yılki ilk sınıf galibiyet…

  1. Ercan Çankaya çok formda. Geç iokey oldu ama bundan sonra pastadan iyi yer alabililecek yetenekte gorunuyor. Bu tarz sanslar verilirse o da şansı geri çevirmezse hata yapmazsa daha cok yariş alir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir