Super Saver temsilcisi Happy Saver’dan G1 zaferi

Türkiye Jokey Kulübü tarafından 2020 aşım sezonu öncesi Amerika’dan satın alınan aygırlardan Super Saver’ın, 10 Ekim 2020 Cumartesi günü Amerika’nın Belmont Park Hipodromunda koşulan G1 Jockey Club Gold Cup Stakes’de start alan 3 yaşlı oğlu Happy Saver (Super Saver – Happy Week, Distorted Humor) jokeyi Irad Ortiz Jr. ile önemli bir galibiyete imza attı.

Happy Saver

Bu birinciliği ile 4’te 4 yaparak geçilmezliğini koruyan Happy Saver, 2000 metre kum pistte gerçekleştirilen koşuyu düzlükte iç kulvardan yaptığı etkili sprinti ile 2’02”09’luk bir derece gerçekleştirerek kazanmasını bildi.

Koşuda ikinciliği Mystic Guide (Ghostzapper) elde ederken, favori olarak gösterilen Tacitus (Tapit) üçüncü, Kurtel ekürisine ait aygırlardan Tizway’in temsilcisi Prioritize (Tizway) dördüncü, Name Changer (Uncle Mo) ise beşinci oldu.

Ünlü antrenör Todd Pletcher tarafından antrene edilen Happy Saver kariyerine 20 Haziran 2020 günü Belmont Park’ta katıldığı koşuyu kazanarak başladı. 5.5 boy farkla kazandığı bu yarışın ardından 26 Temmuz’da Saratoga’da start aldığı 1800 metre kum pistteki koşuyu da 4 boy farkla kazanan safkan, son olarak 7 Eylül günü Laurel Park’ta katıldığı Federico Tesio Stakes’ten galibiyetle ayrılmıştı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir