SÜRGÜNTAY’ın kız kardeşine 200.000 TL…

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı Karacabey TİM yetiştirmesi 77 safkan Arap tayının satışı, 6 Ağustos 2019 Salı günü Bursa Karacabey’deki İşletme Merkezinde yapıldı.

67 tayın el değiştirdiği satış organizasyonunda toplam 3.690.000 TL hasılat elde edilirken, tay başına ortalama fiyat 55.074 TL olarak gerçekleşti.

3 Tayın 200.000 TL bedelle el değiştirdiği satışta, geçtiğimiz hafta sonu G1 Çanakkale Zaferi Koşusunu kazanan şampiyon adayı başarılı 3 yaşlı tay Sürgüntay’ın ana-baba bir kardeşi olan, 2 Mart 2017 doğumlu Esennur (Sonalp – Benil, Ağakaraca) isimli dişi tay CMF Reklam tarafından satın alındı.

Esennur

Aynı paraya satın alınarak ‘satışın en pahalı tayı’ unvanını paylaşan diğer iki safkan ise Urallar Tarım tarafından alınan, annesi Cevher’in kız kardeşi, kendisi ise 4 kez start alıp 2 kez kazanan 3 yaşlı Karavaş’ın anne kardeşi olan Yağız Adam (Sonalp – Menengiç) ile Cuma Güneş tarafından satın alınan ve annesi Eskişehirli’nin kardeşi olan Yeksira (Bilgin – Canaycan) isimli 2 yaşlı erkek taylar oldular.

Satış listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

News Reporter

5 thoughts on “SÜRGÜNTAY’ın kız kardeşine 200.000 TL…

  1. Tatlar değerinin çok altında satıldı tigemi idare edenler resmen kendi topuklarina kurşun sıkıyorlar birde satışı sunan kişi çok yetersiz adam satış yapamıyor 81 milyonluk bir ülkede adam gibi satış yapacak binlerce elaman vardır biran önce satışı yapan iyi bir elaman bulunması lazım

  2. Taylar bedavaya 3,5 atçiya dağıtıldı,tigem tamamen zarar etmekle kalmamış,bizler gibi kendi yağında kavrulan yetiştiricileride bitirmiştir,bilgin yavruları 10 bine alici bulamazken kurul 15 istemişmiş,çekimi 40 bin olan aygırın tayı neden sadece dişi olduğu için satılamıyor??Kaizbert e yol vermeye devam edin siz,arap atçılığı tigem aracılıği ile bitiriliyor.

    1. İngiliz atlarınıda Arap ve Türk atlarını melezleyerek ürettiler…İngiltereye götürülen ilk yarış atları 1700 lü yıllarda o zamanlar Dünyanın en büyük At haralarının olduğu Suriyedeki şam ve Halep bölgelerinden gemilerle ingiltereye götürülmüş Olup bir diğer tarftanda Türkmenistan ve Orta asyadaki Akal Teke atlarının en iyi leri seçilerek İngiltereye götürülmüş burada melezleme çalışmalarıyla bugünkü ingiliz atları ortaya çıkmıştır…İngiltere Ada ülkesidir ..Adada atın ne işi var ama güzel marka yaratmakta üstlerine yok….

  3. Artık arap atçılığı tamamen bitse de kurtulsak şu saçma sapan satışlardan. Asıl hız atı tüm dünyada kabul gördüğü üzere safkan olan İngiliz atıdır. Halbuki devlet bu yatırımı İngiliz atlarına yapıp safkan ingiliz tay satışı yapsa harika kar elde eder de işte kime ne anlatıyon. Neyse arkadaşlar kaizbert arap mı ingiliz mi gibi basit ve komik konuları tartışmaya devam, hem de 2019 da. Resmen komedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir