Tattersalls Şubat Satışlarına BUSHRANGER imzası…

2-3 Şubat tarihlerinde İngiltere’de gerçekleşen Tattersalls Şubat satışlarının ilk gününe, Esra Atman, Kostantinos Makri ve Mehmet İlker Akdeniz tarafından 2016 yılında ülkemize getirilen başarılı aygır Bushranger damga vurdu.

Danetime temsilcisi aygırın, Avustralya’da G2 Blazer Rose of Kingston Stakes ve İrlanda’da G3 Derrinstown Stud 1000 Guineas Trial galibi, G2 Futurity Stakes ve G3 Leopardstown 1000 Guineas Trial ikincisi ve G1 Irish 1000 Guineas üçüncüsü başarılı kızı Now Or Never (IRE), satışın ilk gününde 250.000 £’a el değiştirerek en pahalıya satılan kısrak oldu.

Tweenhills tarafından satışa sunulan ve BBA Ireland tarafından satın alınan 2103 doğumlu kısrak, 2000 Guineas galibi olan ve Tweenhills Farm’da 15.000 £’a aşım yapan Kameko’dan Haziran ayı gebesi olarak satış ringine çıktı.

Now or Never’ı satan alan BBA Ireland’dan Michael Donohoe yaptığı açıklamada; “Onu bir müşterimiz için aldık. İrlanda’da doğum yapacak ve sonrasında ne yapacağımıza karar vereceğiz. Müşterimizin Avrupa ve Avustralya’da kısrakları var, bu yüzden seçeneklere bakacağız.

Açıkçası birinci sınıf bir yarış atıydı ve tam anlamıyla hızlı bir aileden geliyor. Soyağacıyla ilgili olarak da herhangi bir aygıra gidebilir, çünkü o bir outcross…  Fiziksel olarak çoğu aygıra uyabilecek, temiz ve güçlü bir kısrak. dedi.

Now Or Never (Bushranger – Queenofthefairies (GB), Pivotal)Bushranger
News Reporter

2 thoughts on “Tattersalls Şubat Satışlarına BUSHRANGER imzası…

  1. Bushranger gereken ilgiyi görmüyor..kaneko Luxor kadar iyi bir aygır..onlardan aşağıya kalmaz ..iyi annelerle çok iyi taylar verir..

    1. Kurtel ve Aracı ekürisindeki anneler Bushranger ve Approve’a gitse unutulmaz çimci şampiyonlar çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir