Tecrübeli Jokeye 21 Gün Ceza…

Başarılı ve tecrübeli jokey Kadir Tokaçoğlu usulsüz kamçı kullanımı nedeniyle Bursa Komiserler Kurulundan 21 gün ceza aldı.

25 Nisan 2022 Pazartesi günü Bursa’da 5.Koşuda bindiği ve ikinci olduğu Elfida isimli safkanla ‘son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanarak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmekten’ 834 TL para cezası ve 7 gün süre ile sanat icrasından men cezası alan usta jokey, 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü yine Bıursa’da 2.Koşuda bindiği ve yine ikinci olduğu Deli Yıldırım isimli safkanla da ‘son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanarak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden (Tekerrür)’, 6132 Sayılı Kanunun 4.Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123/6 Maddesi gereğince 834 TL para cezası ve 14 gün süre ile sanat icrasından men cezası ile cezalandırıldı.

Son iki Pazartesi gününden 7+14 olmak üzere toplam 21 gün ceza alan Tokaçoğlu, böylelikle Mayıs ayında koşulacak klasik ve Grup yarışları da kaçırmış oldu.

Kadir TokaçoğluNews Reporter

7 thoughts on “Tecrübeli Jokeye 21 Gün Ceza…

  1. Kamçı dan ceza verilse Mehmet Kaya ya her bindiğinde ceza verilmesi lazım resmen kamçı vurmuyor atı dövüyor içim acıyor Mehmet Kaya nin ata vurduğu kamçıyı görünce

  2. Az olmuş böyle cezamı olur yatırıp fazla vurduğu kamçıları vuracaksın buna aslında. Gün gelecek bırak son düzlüğü fazla kamçıyı toptan yasak olacak kamçı. Şu at yarışlarını çok sevmeme rağmen nefret ediyorum kamçıdanda kamçı vurandanda

  3. Bunlar ceza değil bence bi jokey için daha ağır yaptırımlar olmalı 7 gün 14 gün 21 gün artı 834 tl para cezası hiç bisey mahali komiserler kurulu 21 günden başlatacak cezayı artı Ykk ya sevk edecek cezasına 8 bin TL yapacak bak bakalım o zaman yarışlar nasıl temiz biniliyor Bir seyis bir antrenör 1 yıl ceza alıyor artı 3 bin TL para cezası .Biz herseyi yurt dışından örnek gösteriyoruz jokeyin aldığı cezaya baksınlar öyle karar versinler . Bu tür kendini ispatlamış (tecrübeli) jokeyler için kısa bir tatilden başka bisey değil.

  4. Teknik faul altında açılmalar usulsuz kulvar değiştirmeler cabası burda herkesin hakkına geçiliyor inşallah yeni düzenlemelerde bunlar göz önüne alınarak iyi kararlar verilir.

  5. Tokaçoğlunun ilk vukuatı değil, daha önce de kamçının ucuna serum lastiği de bağlamışlığı var. Acemi bir apranti yapsa, yarışın heyecanıyla yaptı denebilir ancak bile bile yapıyor. Böyle küçük cezalar verildiği sürece bu tür ihlaller bitmez. Zaten at binişi ofsayt, aprantilere kötü örnek olmaması için lisansını almak en iyisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.