TENDÜREK Koşusunun kayıtları yapıldı!

3 Yaşlı İngiliz taylarının yaz sezonu öncesi önemli baraj yarışlarından biri olan ve Gazi Koşusuna Populer Demand (2005), Miramis (2009), Divine Heart (2013) ve son olarak Burgas (2021) gibi Gazi Koşusu galibi şampiyon safkanlar gönderen A3 Tendürek Koşusunun kayıtları tamamlandı.

19 Mart 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulacak olan yarışa 3’ü yedek olmak üzere 15 safkanın bu sabah kaydı yapıldı.

Action, Baba Şahin, Black Lion, Bright Hope, Denso, Panagea, Serin Çocuk, Tefobey, Victory Weapon, Bebesha, Belle France, Mucize Kız, Zala Bey (yedek), Frasvas (yedek) ve Wmurcott (yedek) bu önemli koşuya kayıt yaptırılan safkanlar.

Grup galibi 3 tay var…

Tendürek Koşusuna kayıtlı safkanlardan 3’ü Grup yarış galibi… Bunlar; Ankara’da 1200 metre çim pistte G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Koşusunu kazanan Baba Şahin (Deha), yine Ankara’da 1200 metre çim pistte A3 Hitit Koşusunu kazanan Panagea (Banknote) ve Adana’da 1400 metre kum pistte A2 Şerife Bacı Koşusunu kazanan Bebesha (Agresivo)…

Baba Şahin (Ferit Yardımcı)

3 tay henüz geçilmedi… 

Tendürek Koşusuna kayıtlı safkanlardan 3’ü koştukları tüm yarışları kazanarak henüz hiç geçilmediler. Bunlar; Adana’da biri çim, diğer ikisi kum pistte olmak üzere 3’te 3 yapan Bright Hope (Torok), Adana kum pistinde koştuğu iki kum yarışı da kazanan Tefobey (King David) ve Adana kum pistinde koştuğu 3 yarıştan da birincilikle ayrılan Bebesha (Agresivo)…

Bakalım Gazi Koşusuna giden yolda Adana’daki bu zorlu geçidi hangi safkan önde geçecek?

Bebesha (Ayhan Kurşun)News Reporter

2 thoughts on “TENDÜREK Koşusunun kayıtları yapıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.