THE DIFFERENCE’dan büyük sürpriz…

21 Eylül 2022 Çarşamba günü Diyarbakır Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Uluslararası Diyarbakır Karpuz Festivali koşusunu, Ali Şeker’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Gündüz’ün yaptığı The Difference (6y da Shanghai Bobby – Easy Erin, Johannesburg) jokeyi Burak Bektaş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Takipetbeni (Indigo Red) elde ederken, Silver Cloud (Approve) üçüncü, Beauty Sun (Toccet) dördüncü, Dancing Girl (Zanjero) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk Grup galibiyeti…

Yılbaşından bu yana start aldığı 21 koşunun 18’inde derece sergileyen The Difference, bugün son yarışlarında birlikte olduğu jokeyi Burak Bektaş idaresinde koşuyu ön grupta takip edip son metrelerde yaptığı etkili sprint ile kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyetine ulaşmış oldu.

Go For The After’ın starttan çıkmadığı, Cash To Master’in 10 boy geç çıktığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Silver Cloud liderliği alırken dışında Asabi ve onun dışından Yılmazhan şeklinde 1800-1600 startları geçildi. 1400 geçilirken ataklarını daha da arttıran Yılmazhan liderliği aldı. Silver Cloud ikincilikte daha sonra Asabi ve Takipetbeni sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Yılmazhan lider, ikincilikte ekürisi Silver Cloud daha sonra The Difference, Asabi ve Takipetbeni şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Silver Cloud liderliği alırken ikinciliğe Takipetbeni girdi. Arkalarında The Difference şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Siver Cloud liderliği korumaya çalışırken dışından Takipetbeni onun dışından da The Difference’nin atakları görüldü. 200’den sonra Takipetbeni liderliği almaya çalışırken dış kulvardan gelen The Difference son metrelerde daha kuvvetli gelip rakibine hakim olup, yarım boy farkla ve 2’14″97 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

The Difference (Burak Bektaş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.