Tizway’in Amerika üzerinden Türkiye serüveni başlıyor!

At Sahibi ve yetiştirici Arif Kurtel tarafından kısa bir süre önce alınan ve 93.Gazi Koşusu galibi The Last Romance ile G3 Mimar Sinan Koşusu galibi Artsman’in babası olan başarılı aygır Tizway (Tiznow – Bethany, Dayjur), Kore’deki son günlerini geçiriyor.

Kariyeri boyunca 20 kez start alıp 7 birincilik, 1 ikincilik ve 5 kez de üçüncülük elde ederken, G2 Kelso Handikap, G1 Metropolitan Handicap ve G1 Whitney Handicap’ı kazanan aygır, Türkiye’ye getirilmeden önce Amerika’ya gidecek ve bir müddet Elmendorf Harasında ikamet edecek. Yılbaşından önce ithalat ve karantina işlemleri tamamlanacak olan aygır ardından İstanbul’a gelecek.

Tizway’i Amerika’da karşılayacak olan başarılı antrenör/menajer Murat Sancal sitemize yaptığı açıklamada; “Tizway ile ilgili prosedür planlandığı şekilde yürüyor. Aygırımızın internet üzerinden temin edilen ve uzun bir yolculuk sonrası Amerika’dan Kore’ye geçmesinin ardından 106 günlük karantina süreci esnasında çekilmiş olan 2017 yılına ait olan eski resimlerinin, bir at yarışı sitesinde sanki özel bir araştırma sonrasında yeni çekilmiş ‘güncel ve son fotoğrafıymış’ gibi yayınlanması kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.

Zaten dikkatli yetiştiriciler yayınlanan resmin güncel olmadığını, şu anda Kore’de yaz mevsimi yaşanıyor olmasından da rahatlıkla anlayacaklardır. Dolayısıyla hangi amaçla ve ne niyetle yayınlandığını bilediğimiz söz konusu fotoğraf, Tizway’in son durumunu gösteren bir fotoğraf kesinlikle değildir.

Aygırımızın 20 Ağustos 2019 tarihli fotoğrafını ve vidosunu sizin vasıtanızla paylaşmak istedik. Türkiye’deki aşım sezonu öncesi Amerika’da bizlerin himayesinde sezon hazırlığı yapacak olan Tizway’in Türk yetiştiriciliğine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

Tizway’in 20 Ağustos 2019 tarihli fotoğrafı

Tizway’in 20 Ağustos 2019 tarihli Videosu

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir