TJK bünyesinde DANZIG Kadrosu yerini sağlamlaştırdı…

Türkiye Jokey Kulübü tarafından yapılan açıklama ile aygır kadrosuna yeni katılan Profitable isimli aygırın yarış ve yetiştiriciliğimize hayırlı olmasını diliyorum.

Profitable’nin alımı ile Kulüp aygırlarına baktığımızda şu şekilde bir tablonun oluştuğunu görmekteyiz.

Protitable, Green Desert torunu olup dolayısı ile Danzig hattından gelmektedir.

Chef-de-race bir aygır olan Danzig hattının üç ana temsilcisi mevcuttur. Danehill, Green Desert ve War Front.

Danzig

Bu isimlerden Danehill, oğlu Commands temsilcisi Epaulette vasıtası ile Kulüp aygır kadrosunda yer almaktadır.

War Front’un oğlu Battleground da yakın zamanda kulüp kadrosuna katılmıştı.

Diğer taraftan Danzig hattının diğer etkin temsilcisi Green Desert hattının şu an için en baskın kolu olan Invincible Spirit hattından, yakın gelecekte en etkin temsilcisi olması muhtemel Kingman’in oğlu Fearless King geçtiğimiz yıl Kulüp aygırları bünyesine katılmıştı.

Son olarak da Invincible Spirit’in oğlu Profitable’nin de katılımı ile Danzig hattı Türkiye Jokey Kulübü aygırları kadrosunda oldukça sağlam bir yer etmiş görünüyor.

Diğer taraftan Green Desert hattının diğer etkin temsilcisi Cape Cross’un lider oğlu Sea The Stars’ın aşım ücretinin bu yıl 180.000 Euro’dan 200.000 Euro’ya  yükseltilmesi de dikkat çekici bir husus olmuştur.

Ayrıca bu yıl Frankel’in aşım ücretinin 350.000 Euro’ya yükselmesi ile aşım fiyatı yükselmeden bir yıl evvel bir Frankel oğlunun kadroya katılması gayet yerinde bir tercih gibi duruyor.

Aşım ücreti ciddi bir şekilde artan bir başka aygır da Pivotal oğlu Siyouni oldu ve bu aygırın aşım ücretinin de 150.000 Euro’dan 200.000 Euro’ya yükseltilmesi de gayet dikkat çekici olup, bundan sonra yetiştiriciliğimize katılması muhtemel aygır veya aygırları ve de onların mensup olduğu hatları merakla bekliyor olacağız.

Musluhiddin Gurup/Yarış Dergisi

News Reporter

5 thoughts on “TJK bünyesinde DANZIG Kadrosu yerini sağlamlaştırdı…

  1. Keske iyi bir Dubawi yavrusu alinsa. Yetistiriciligimiz icin eksik olan bir kan hatti gelmis olur

  2. TJK’ya veya özel yetiştiricilerimize Galileo torunu Naval Power’ı şiddetle öneriyorum.

  3. Ben japonyadan almış olduğumuz aygırlardan SatonoAres VictoirePisa ve Kluger kan hattından çok ümitliyim.Elarqam yavruları ise çok farklı safkanlar olabilir çünkü aygırın baba ve annesi şampiyon mutlaka yavrularınada bir şey katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir