TJK Master Lig Futbol Turnuvası’nda Şampiyon BASIN…

Türkiye Jokey Kulübü’nün ev sahipliğinde bu yıl ikincisi gerçekleşen Master Lig Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğa Basın takımı ulaştı.

SOLDAN SAĞA: Cumali Demirbağ, Bekir Ozan Has, Timuçin Eriç, Faruk Atalay, Hakan Ünsal, Mustafa Ural, İsmail Er, Hakan Çakmak, Onur Uslu, Mustafa Sav, Erdem Mutlu, Murat Şener, Kut Kutnak, Cem Gündüz, Ersoy Uçtu, Atahan Zilcioğlu, OTURANLAR: Reşat Köstem, Yetkin Etkin, Ömer Hacısalihoğlu, Mutlu Balyemez, Barış Düşmez.

17 Eylül Pazartesi günü Yarışçılık Müdürlüğü ile İstanbul Komiserler Kurulu takımları arasında oynanan karşılaşma ile startı verilen Master Lig Futbol Turnuvası’nda final; 23 Ekim 2018 Salı günü At Sahipleri ile Basın takımları arasında oynandı.

4 grupta 16 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği turnuvanın finalini; TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Genel Müdür Tuncel Aydın, Asli Üyeler, At Sahipleri, Yarışseverler, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile TJK çalışanları ve camia mensupları izledi.

Final karşılaşmasında At Sahipleri Takımı’nda TYAYSD Başkanı Talip Öztürk, TJK Asli Üyeleri Faruk Tınaz ve  Armağan Turhan ile futbol camiasının yakından tanıdığı Fuat Buruk, Ali Cansun ve Fazlı UlusalBasın Takımı’nda ise milli futbolcu Hakan Ünsal, ile birçok takımda top koşturmuş olan Ömer Hacısalihoğlu da takımlarındaki yerlerini aldılar. Bursaspor’un 2010 yılındaki şampiyon kadrosunda yer alan Bekir Ozan Has ise bir önceki maçta yaşadığı sakatlık nedeniyle bu defa takımdaki yerini alamadı.

Dostluk, saygı ve sevgi arasında başlayan karşılaşmanın ilk yarısının sonlarında final stresinin verdiği heyecan izleyenlere tavan yaptırdı. İyi futbol ve biraz da kaleci hatalarının bol olduğu karşılaşmanın ilk yarısı Basın Müdürlüğü Takımı‘nın 6 – 4 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte yorulmalar ve bolca oyuncu değişiklikleri iki takım adına da gerçekleşti. Sahanın yıldızı Galatasaray’ın ve Milli takımın değişmez oyuncusu Hakan Ünsal’dı. Kaptan oynadı, oynattı ve takımını şampiyonluğa taşıyan goller attı. Sonunda da karşılaşmayı uzmanı olduğu defans da tamamladı. Bitime iki dakika kala oyundan alınan Ünsal, taraflı tarafsız herkesin haklı alkışını topladı. 15-7 sonuçlanan oyunun sonlarına doğru şampiyon takımdaki oyuncu değişikliklerinde tüm oyuncular alkışlarla sahayı terk ettiler. Takımın hocası Hürriyet Spor Arena editörü Timuçin Eriç mükemmel bir kenar yönetimi sergiledi. Karşılaşma sonunda Basın Müdürlüğü takımı ve taraftarlarının sevinci görülmeye değerdi.

At Sahipleri Takının Kaptanı Armağan Turhan’ın karşılaşma öncesi iddialı açıklamaları boşa çıkarken Ali Cansun ve Fazlı Ulusal’ın takımları adına bulduğu goller kendilerine şampiyonluk için yeterli olmadı.

Karşılaşma sonucunda verilen kupayı Basın Müdürlüğü Takımı‘nın kaptanı Hakan Ünsal, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ’ın elinden aldı.

Sadettin Atığ Basın Müdürlüğü Takımının Kaptanı Hakan Ünsal’a Şampiyonluk Kupasını verirken…

Karşılaşma sonunda  Armağan Turhan ”Çok üzgünüz. Kendimizi kadromuza baktığımız zaman favori görüyorduk. Ne var ki karşılaşma umduğumuz gibi geçmedi. Buna bir de yaş sorunu eklenince şampiyonluğa ulaşamadık. Kısmet değilmiş. Rakibimizi kutluyoruz. Hakan’a özel bir şey söylemek istiyorum. ‘’Bu formla futbolu erken bırakmışsın kardeşim.’’ Turnuvayı hazırlayan Program Komitesi’ne de teşekkür ediyorum.” dedi.

TYAYSD Başkanı Talip Öztürk ”Turnuvanın son maçında forma giyebildim. Takımımız iyi bir takımdı. Rakibimiz bizden de iyi çıktı. Tebrik ediyoruz. Temennim rakibimizdeki sporcu kardeşlerimin en kısa zamanda at sahibi olmalarıdır. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Şampiyon takımın kaptanı Hakan Ünsal ise ”Turnuvaya çağrıldığımda çok şaşırmış ve bir o kadar da mutlu olmuştum. Hürriyet Gazetesi’nde mesai arkadaşı olduğum İsmail Er’le seve seve takımın parçası oldu. Timuçin (Comolli) ve Barış Düşmez kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ben yok, biz vardık. Birlikte başardık. Yarışçılık camiası yabancı olmadığım bir camia. Herkese selamlar ve sevgiler…” dedi

Ödül töreninde ayrıca turnuva da attığı attığı 20 golle gol kralı olan Komiserler Kurulu oyuncusu Yüksel Maviş’e de ödülünü  Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ verdi.

Haber: Mustafa Ural

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir