TJK’da bu sene de Asli Üye seçilemedi…

25 Şubat 2023 Cumartesi günü Bakırköy Hilton Hotelde yapılan Türkiye Jokey Kulübü Olağan Genel Kurulunda, Asli Üye olmak için Balotaj seçimine girerek % 60 olumlu oy almaya çalışan at sahiplerinden hiç biri, 85 kişinin katıldığı oylamada gerekli olan 51 oyu alamadığı için seçilemedi…

Son 4 yılda sadece 4 kişinin Asli Üye seçildiği Türkiye Jokey Kulübü Kongrelerinde, geçen sene de hiç kimse seçilmemişti. Böylelikle Kulüp tarihinde ilk kez üst üste 2 yıl hiçbir atçı Asli Üye seçilememiş oldu.

4 Üyenin hiç kimseye oy vermediği, 2 üyenin de balotaj oylamasına katılmadan kongreden ayrıldığı oylamada At Sahiplerinin aldığı oylar şöyle;

1 Kamil Yurdabak  49
2 Gürhan Ş. Özbelge 48
3 Eyüp Yıldız 47
4 Recep Avşar 45
5 Melih Görgün  44
6 Eyüp Erdemir   43
7 Fethi Gurur Tulgar 41
8 Ö.Erhan Sofuoğlu 35
9 Serdar Zabun  35
10 Ümit Barlık  30
11 Ahmet Çelik 17
12 Hulusi Semih Koçer 18
News Reporter

5 thoughts on “TJK’da bu sene de Asli Üye seçilemedi…

  1. 4 Üyenin hiç kimseye oy vermediği, 2 üyenin de balotaj oylamasına katılmadan kongreden ayrıldığı oylamada…

    KİM BUNLAR ?

  2. Tam lordlar kamarası.elitler grubu.. kapalı kutu yönetim şekli demokrasi çağdaş katılımcı.hele.tjk.nin tek gelir kaynağı bu işin sermayaderi yarissever hiç yok.su kadar blokaj..oy.yokda çık dışarı.localar.sistemi.yiilari alın teri dökmüş . at sahibi.giremessin.derlerki yönetmelik kurallar.kim koyar yönetmeliği.blotaj sistemi çıkarlarına olanlar.kaldir kardeşim.oy ver.demokratik.cagdas gelişmiş Ülkeye layık . katılımcı.sistemi kur dışardan amatör bir yarissever.olarak paylaştım.

  3. Sıralamadaki 7 adayın da aslı üye yapılması en doğrusu idi. Birkaç oy için bu şahıslar mağdur edilmemeliydi. Hepsi de yarış atçılığına değer vermiş şahsiyetler.

  4. Kapıları yeteri kadar yağlamamışlar demek ki. Asli üye seçimi tam bir saçmalık. Asli üye olmanın belli kriterlerle belirlenmesi gerekir. bir kaç kişiye yemek ısmarlamadan asli üye olmak tamamen hayal. Şu anda asli üye olanlardan kaç tanesi bu listedekilerden daha iyi atçı acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir