TJK’dan Karacabey’de Satış Merkezi yapmak isteyenlere yer tahsisi…

Türkiye Jokey Kulübü, Karacabey Ahmet Cemal Kura İdman Merkezi sınırları içinde bir At Satış Merkezi yapmak üzere yer tahsisi yapacağını duyurdu. Kulübün duyurusu şu şekilde…

  • Ülkemizde at satışlarının, atçılık konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinde olduğu gibi daha modern ve uygun koşullarda yapılması ve at satışlarına olan rağbetin artırılması için Karacabey Ahmet Cemal Kura İdman Merkezi sınırları içinde bir At Satış Merkezi yapmak üzere yer tahsis edilecektir. Yapılacak olan At Satış Merkezi ve ahırlarının yapı projelerinin hazırlanması ve inşası ile ilgili tüm maliyetlerin talep sahibi tarafından karşılanması (yapılması)
    şartıyla yer tahsis edilmesi hususunda talep toplanacaktır.
  • Gelecek talepler içinde projesi uygun görülen, kendisine bedelsiz olarak tahsis edilecek arazi üzerine yapılacak yapıları, kendisi tarafından hazırlanan ve Türkiye Jokey Kulübünce onaylanan projeye uygun olarak tamamlayacaktır. Yapının inşasında kullanılacak malzeme (prefabrik, yığma, betonarme vb.) konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ayrıca yapılacak olan yapıların taşınabilir yapılar olması halinde, istekli taşınabilir yapıları (malzemeleri) tahsis süresi sonunda çevreye zarar vermemek koşulu ile alabilecektir.
  • Söz konusu proje ile ilgilenenlerin, yapacakları At Satış Merkezi ve minimum 100 box ahır için hazırlayacakları yapı projelerini bir dilekçe ekinde 11 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Hipodrom ve Hara Müdürlüklerine
    veya aynı gün saat 18.30’ a kadar Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürlüğü Yazı İşleri Şefliği’ ne teslim etmeleri gerekmektedir.
  • İlgililere ilanen duyurulur.

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ

News Reporter

1 thought on “TJK’dan Karacabey’de Satış Merkezi yapmak isteyenlere yer tahsisi…

  1. Arif Kurtel için bulunmaz Hint kumaşı bir proje olmuş bu. Sanırım onun talebi üzerine bu karar alındı. Hayırlı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir