TJK’dan yerinde bir değişiklik!

2020 yılı revize yarış programında 24 Ekim 2020 Cumartesi ve 25 Ekim 2020 Pazar günlerinde İstanbul hipodromunda planlanan Uluslararası Yarış Festivalinin dünyayı etkisi alan pandemi nedeniyle bu sene uluslararası statüde koşulamayacağından, diğer haftalar ile paralellik oluşturması açısından Cuma ve Cumartesi günkü İzmir ve İstanbul yarış programları yer değiştirildi.

Buna göre; 24 Ekim 2020 Cumartesi İstanbul yarış programı23 Ekim 2020 Cuma günü, 23 Ekim 2020 Cuma İzmir yarış programı ise 24 Ekim 2020 Cumartesi günü koşulacak. Böylelikle Cuma günü Uluslararası yarışların ilk gün yarışları koşulurken, bir gün sonra Cumartesi günü Ankara’da Triple Crown’un son ayağı, Pazar günü ise Uluslararası yarışların ikinci gün yarışları gerçekleştirilecek.

Buna paralel olarak At Yarışları Genel Hükümlerinin 19. maddesinde yer alan IFAHRFG/FRBC Anadolu ve İstanbul koşularının binici bildirimleri saatleri aynı kalmak kaydı ile 22 Ekim 2020 Perşembe günü yerine 21 Ekim 2020 Çarşamba günü yapılacak.

News Reporter

6 thoughts on “TJK’dan yerinde bir değişiklik!

  1. Yarışların Uluslar arası statüden Covid19 bahane dilerek çıkarılması tam bir fiyaskodur ve pandemi açısından hiçbir mantığı yoktur. Şu an Dünyanın her yerinden hiçbir kısıtlama olmaksızın turist geliyor-geri dönüyor ülkemize. Tüm dünyada uluslar arası koşular yapılıyor ve hiçbir sıkıntı olmuyor örneğin Arc de triomhpe koşuldu dünyanın her yerinden at geldi. Maalesef Son yıllarda Ülkemizin içine düştüğü içe kapanma durumunun bir tezahürü olarak görüyorum bunu.Kaliteli atlar gelmesin de bizim atlar para toplasın diyen ,krizi fırsata çeviren uyanıkların işi olduğunu elbette biliyoruz fakat Türk yarışcılığı ,atçılığı her geçen gün lig düşüyor.

  2. TJK ÖNÜMÜZDEKİ YILDA 5 Cİ OLAN ATLARA İKRAMİYE VERMEYE DEVAM ETMELİ VE BU YASALLAŞMALIDIR, EN AZINDAN NAKLİYE VEYA AYLIK MASRAF KONUSUNDA BİRAZDA OLSA FAYDASI VAR.

  3. zamanın da 270.000 euro ya kosulan topkapı kosusu vardı bugun 270.000 euro 2.500.000 yapıyor 500.000 ne topkağı kosusu yapışlacak 54.000 euro yapıyor bu ıkramıyeye yurt dısından ıyı bı at zaten gelmez mesele pandemı fılan degıl kur artısında kı fardan dolayı ıkramıye ler

    1. Evet onun da etkisi var elbette paramız müthiş değer kaybetti faiz lobisi yüzünden (!) . Ama zaten Malazgirt koşusuna yapılanlar ,ikramiyesinin listed düzeyine düşmesi vs. her şeyi anlatıyor atçılığı yönetenlerin Dünya die, temsil diye bir derdi yok küçük bir köy muhtarı gibi yönetiyorlar olayı. Mlazgirt koşusu olmasa idi General gibi bir şampiyonu geçmese idi kim tanırdı Turbo’yu kim alırdı spermasını ? eyy Ykk üyeleri lütfen bunları görün,düşünün,anlayın artık.

  4. Yurt dışından iyi ki gelmiyorlar. Bizimkileri tokatlayip tokatlayip paraları alıp gidiyorlar. Avrupa’nın vasat atları ile baş edemiyoruz. Her sene yenile yenile kazanmayı da unuttuk. Sonucu belli olan hiç bir yarış keyif vermez. Cazip bir festival için yarış takvimi , ikramiyeler, yerli atların performanslari bunlar bir araya gelmedikçe kendiniz çalıp kendiniz oynayın. Enayilik etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir