TOR THE WINGS parlıyor…

27 Şubat 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8/S Seyfettin Çalbatur Koşusunu jokeyi Gökhan Gökçe ile kazanan Tor The Wings, kariyerinin ikinci startında ikinci birinciliğini elde ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yarış hayatına 3 Eylül 2020 tarihinde Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1100 metre kum pistte start aldığı Şartlı-1 koşuyu kazanarak başlayan doru erkek tay, yaklaşık 6 ay aradan sonra bu defa İstanbul’da koştuğu sınıf mücadeleyi yine aynı jokeyi ile kazanarak kalitesini gözler önüne serdi.

1’25”39 ile biten koşuda startla birlikte öne çıkan Tor The Wings, yavaş tempoda başlayan mücadeleyi 400/26”8, 600’ü 38”8 ve 800/50”6’lık tempolarla geçip son düzlüğe çıkan klas tay, 400’den itibaren bariyer dibinden Vector, dışından Strong Legs ve Big Guns’ın hücumlarına maruz kalıp bir ara rakiplerine yakalandıysa da, sonlarda yeniden tazeledi ve finiş çizgisini Grup ve Listed kazanan tecrübeli rakiplerinin 2.5 boy önünde rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

Tor The Wings (Gökhan Gökçe)

Torok temsilcisi…

Tor The Wings’in babası Torok’dur. Kısa süren yarış hayatı boyunca 2 ve 3 yaşlı olarak 12 kez start alıp 4 kez kazanırken G1 Anafartalar Koşusunu kazanan ve G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusunda üçüncü olan safkan, ilk aşımlarına 2013 yılında başlamış, ilk tayları 2014 yılında doğup 2016 yılında start almaya başlamıştır.

Bugüne kadar start alan 94 yavrusundan 61’i yarış kazanmayı başaran aygır %64 Koşan/Kazanan yüzdesine sahiptir. Piano Sonata, Rhythm Divine, Hürat ve Yamanlarbeyi ile G1 galibiyeti elde eden aygır toplam 19 Blacktype temsilcisi ile 5 jenerasyonda 24 milyon liranın üzerinde kazanç elde etmiştir.

Torok

Annesi Dehere kızı…

Tor The Wings’in annesi Dehere kızı olan Deriniya’dır. Serdal Adalı tarafından yetiştirilen Deriniya, Sadun Oktav ekürisinin forması altında yarışıp daha sonra Emirsoy Ekürisine satılmıştır. Miss Salsa Dancer’ın kızı olan ve çim pistte maiden kazanan kısrak, 2017 yılında ilk aşımını görmüş ve 2018 yılında ilk tayı olan Tor The Wings’i doğurmuştur.

News Reporter

2 thoughts on “TOR THE WINGS parlıyor…

  1. strong legs kötü koştu ama bu atta bir şey var önde tempo alıp arka tarafı uyutup gitmesi istediği yerde hızlanması… sanki bir miler doğuyor eküriye hayırlı olsun… hızlı gidecek koşularda 3 4 gidip bunu başarırsa farklı bir at geliyor demektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir