TOROS KARTALI bayrağı Kocatepe’ye dikti!

20 Temmuz 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Kocatepe koşusunu, Müthiş Ölçer’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Toros Kartalı (3y da Luxor – Süs Biberi, Bin Ajwaad) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bold Sea Rover (Torok) elde ederken, Time To Shine (Luxor) üçüncü, Subutai (Counterattack) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

Beş yarıştır kaybetmiyor…

Ankara’da arka arkaya kazandığı koşuların ardından Haziran ayının sonunda geldiği İstanbul’daki ilk startında daha mütevazı rakipleri geride bırakan Toros Kartalı, bu defa tamamı Grup yarışlarda başarılar elde etmiş rakipleri yanında koşuyu starttan çıktığı gibi bir beyaz-bayrak ayna yarışı yaparak kazanırken, hem arka arkaya beşinci galibiyetini elde etti, hem de kariyerinin ilk grup galibiyetine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Toros Kartalı koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Subutai daha sonra Time To Shine ve Bold Sea Rover sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Toros Kartalı liderliğini korurken yine ikincilikte Subutai daha sonra Time To Shine ve içinde Bold Sea Rover şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Toros Kartalı halen lider iç kulvarda Bold Sea Rover ortada Subutai dış kulvardan Time To Shine sıralaması devam etti. Rakiplerinin tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Toros Kartalı, Bold Sea Rover’in 1 boy önünde 1’22″73 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Toros Kartalı (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir