Trakya’da CALL TO VICTORY…

Uluslararası Yarış Festivali kapsamında 8 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Trakya Koşusu’nu, Ayşegül Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi, Onur Özelcanat’ın ise antrenörü olduğu Call To Victory (2y de Victory Gallop – Serap Gelin, Mountain Cat), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

5 safkanın katılımı ile 1200 metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli mücadele, sezonun şu ana dek en başarılı tayı görünümündeki Call To Victory için pek de kolay geçmedi. Son virajı üçüncü sırada dönen başarılı erkek tay, 300’den sonra arttırdığı temposu ile önce kaçan rakibini son 100’de yakalayabildi ve finişe kadar olan mesafede farkı 1 boya çıkartarak 1’10”35’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

Call To Victory (Ahmet Çelik)

Biline stili ile startla beraber öne düşen Vahşi Kız (El Corredor), son düzlüğe sermayeli çıkmasına ve tecrübeli jokeyinin sprint mesafesini kısaltabildiği kadar kısaltmasına rağmen koşudan ikincilikle ayrılırken, Ankara’dan geldikten sonra geri gitmeden 1 hafta içerisinde İstanbul’da 2 Grup yarış koşan Lord Of Game (Invincible Son) önündeki ikilinin yarım boy gerisinde üçüncü, Hasanet (Offlee Wild) ise 2.5 boy arkada dördüncü oldu.

6’ıncı startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Call To Victory, kariyerinin 4’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede üst üste 5’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.150.655 TL’ye yükseltti.

Trakya Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir