Trappe Shot’ın kızı HOTSHOT ANNA’dan G2 galibiyet!

Kısa bir süre önce Lale ve Zeynep Atman kardeşler tarafından satın alınan ve Türkiye’ye getirilmek üzere ithalat işlemleri tamamlanmak üzere olan, G2 True North Handicap galibi, G1 Alfred G. Vanderbilt Handicap ve G1 Haskel Invitational Stakes 2’incisi Trappe Shot (Tapit)’ın 5 yaşındaki kızı Hotshot Anna (Trappe Shot – Avalos, Holly Bull), 16 Eylül 2019 Pazartesi günü Amerika’nın Presque Isle Downs pistinde start aldığı G2 Presque Isle Downs Masters Stakes’i jokeyi Antonio Gallardo ile kazandı.

1300 Metre kum pistte koşulan 400.000 $ toplam ikramiyeli koşuda 1’15”32’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Hotshot Anna, bu galibiyetiyle kariyerinin 22’inci startında 10’uncu kez finiş çizgisini önde geçmeyi başarırken, bu sene koştuğu 4’üncü yarışında 3’üncü birinciliğini elde edip kazancını da 863.440 $’a yükseltti.

Hotshot Anna

2018’den sonra 2019 yılında da bu koşuyu kazanarak duble yapan ve kariyerinde G3 Chicago Handicap, L  Presque Isle Downs Satin & Lace Stakes ve L Canterbury Park Northbound Pride Oaks galibiyetleri bulunan Hotshot Anna’nın, 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde Santa Anita Park’ta düzenlenecek olan Breeders Cup Festivali dahilindeki BC Filly & Mare Sprint’te start alması bekleniyor.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir