TSYD Adana Şb. Koşusunu HAZELEYES kazandı

TSYD’nin Türkiye genelindeki 11 şubesinden biri olan Adana Şubesi adına 9 Mart 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen, 3 yaşlı safkan İngiliz dişi taylarına mahsus (KV-7/D) koşuyu, Hikmet Kızılca’nın sahibi, Ömer Halim Aydın’ın yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın da antrenörü olduğu Hazeleyes (Captain Rio – Alcina, Beau Genius), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1300 metre kum pistte 1’21”89’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı. 3 Ay ara verdikten sonra pistlere geri dönen Hopeful (Pleasantly Perfect)’un 1.5 boy geride ikinci olduğu mücadeleyi, bu safkanın bir baş gerisinde Lady Ceylin (El Corredor) üçüncü, onunda 4.5 boy gerisinde Fara Fern (Cuvee) dördüncü olarak tamamladı.

Tamamı kum pistte olmak üzere kariyerinin 8’inci startında 5’inci birinciliğini elde eden Hazeleyes, üst üste 3’üncü galibiyetine imza atarken, kazancını da 268.550 TL’ye yükseltti.

Hazeleyes (Özcan Yıldırım)

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan safkanın sahibi Hikmet Kızılca’ya kupasını TSYD Adana Şube Başkanı Ahmet Kurtul Çakın verdi. TSYD Adana Şubesi Asbaşkanı Hasan Hüseyin Türk ise günün anısına Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e çiçek takdim etti. Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine TJK Asli Üyesi Hayrettin Karamazı ile misafirler de katıldı.

TSYD Adana Şubesi Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir