Tulga Yüzatlı Kupası ROSE QUEEN’in…

28 Ekim 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-7 Tulga Yüzatlı Koşusunu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un yaptığı Rose Queen (4y ak Luxor – Setryn, Strike The Gold) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lady Palpatine (Bushranger) elde ederken, Pür Dikkat (Victory Gallop) üçüncü, Captain Fast (Lilbourne) dördüncü, Crafty Girl (Dutyfree) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyeti…

Yaz sezonuna İzmir’de start alarak başlayan Rose Queen yapılan takı değişikliği sonrasında Ankara’da kazandığı H-16 koşu ile formunu yükseltmeye başladığını belli etmişti. Son iki startını da kazanarak bu yarışa oldukça moralli gelen safkan, jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip düzlükten sonra ortadan yapmış olduğu etkili sprint ile kazanırken, hem arka arkaya dördüncü birinciliğini elde etmiş, hem de kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza atmış oldu.

Hellgirl’ün 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dış kulvardan atak yapan Victory Bawl liderliği aldı. İkinciliğe Rose Queen girerken daha sonra Captain Fast ve Kübra Hanım sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Victory Bawl liderliğini korurken yine ikincilikte Rose Queen arkalarında Captain Fast ve Kübra Hanım şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Victory Bawl halen lider, Rose Queen yine takipte daha sonra Captain Fast ve Kübra Hanım olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Rose Queen liderliği almaya çalışırken dışından Captain Fast’in gerilerden Lady Palpatine ve Pür Dikkat’in atakları görüldü. 200’de Rose Queen, Captain Fast, Lady Palpatine ve Pür Dikkat arasında oldukça zevkli bir mücadelen sonlarda rakiplerine hakim olan Rose Queen 1 boy farkla ve 1’25″03 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Rose Queen (Ahmet Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir