TUNÇ SİPERİ seriye bağladı…

8 Eylül 2022 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Babakuruş koşusunu, Müzayyen Tuğdaş’ın sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ahmet Öcal’ın yaptığı Tunç Siperi (5y da Kurtel – Yetenekli, Ayabakan) jokeyi Onur Öztürk ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Ateşalan (Özgünhan) elde ederken, Egenin Aslanı (Kaizbert) üçüncü, İstanbul Muhafızı (Ayabakan) dördüncü, Mamuşoğlu (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk sınıf galibiyeti…

Yaz sezonuna İstanbul’da başlayan Tunç Siperi inişli çıkışlı bir grafik sonrası Bursa’da start aldığı son iki koşusunu kazanırken formunu önemli ölçüde geliştirdiğini göstermişti. Bu yıl ilk kez birlikte olduğu jokeyi Onur Öztürk idaresinde ön grubun arkasında bekleyerek düzlükte yaptığı etkili sprint ile sonlarda kolaylayarak kazanırken arka arkaya üçüncü galibiyetini alırken kariyerinin ilk sınıf galibiyetini de elde etmiş oldu.

Mamuşoğlu’nun 1,5 boy, Tunç Siperi’nin 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Egenin Aslanı liderliği aldı. İkincilikte Adamım daha sonra Borabey ve Ateşalan sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Egenin Aslanı liderliğini korurken yine ikincilikte Adamım arkasında Borabey daha sonra Ateşalan ve Tunç Siperi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Egenin Aslanı halen lider, Adamım yine takipte üçüncülüğe Ateşalan girerken daha sonra Mamuşoğlu ve Borabey sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Egenin Aslanı liderliğini korurken ikinciliğe Ateşalan girdi. Daha sonra İstanbul Muhafızı ve Tunç Siperi şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Egenin Aslanı az farkla lider içinden İstanbul Muhafızı ortadan Ateşalan ve en dıştan Tunç Siperi’nin atakları görüldü. 200’den sonra dıştan gelen Tunç Siperi liderliği alıp sonlarda ikinciliğe giren Ateşalan’ın 4 boy önünde ve 2’14″39 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Tunç Siperi (Onur Öztürk)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir