Atahan Zilcioğlu’ndan 67 liraya İzmir Altılısı…

1.AYAK: Çim pistte beş galibiyeti bulunan SURŞAHİNİ; son haftalarda kum pistte seri birincilikler elde ederek süper bir forma sahip olduğunu ispatladı. Ağır kilo ile koşacak olmasına rağmen çim pistte de kazanmaya devam edebilir. Verdiği aranın ardından katıldığı kısa mesafeli iki çim pist yarışının birini kazanma başarısı gösteren AKARNEJAT bu kez rahatlıkla yapabildiği uzun mesafede sert rakibi olur. Form durumunu beğendiğim ONURLUEFE, zaman zaman kendini gösterebilen GOBEN ve idman pistinde iyi gözüktüğünü öğrendiğim ARSLANTURBO diğer şanslılar…


2.AYAK: Bugüne kadar start aldığı yedi koşunun beşine favori, ikisine de ikinci şanslı isim olarak çıkan TURGUTLU EFESİ bu koşularında kazanma başarısı gösteremese de etkili olup tabela içinde yer almayı bildi. Geçtiğimiz günlerde çim pistte 1300 metre mesafede bir yarış görüp nefes açan safkanın uygun rakipleri arasında ilk kez bu mesafeye çıkacak olmasına rağmen kazanacağına inanıyorum. Günün teki olarak değerlendirebiliriz.


3.AYAK: Geçtiğimiz seneyi başarılı çim pist yarışlarıyla kapatan ŞİRİN OĞLU verdiği aranın ardından kum pistte iyi gözüktüğü bir performans sergiledi. O koşusuyla üzerindeki fazlalıkları atan safkanın bugün sevdiği çim pistte boş kilosuyla iddialı olmasını bekliyorum. Uzun arasından dinçlikle başarılı bir şekilde dönebilecek kapasitedeki çimci safkan AIRDROP sevdiği kısa mesafede şansı yüksek gözüken diğer isimdir. İstanbul’dan iyi durumda giden LE GOR, gücü nispetinde tatminkar performanslar sergileyen COOL IMAGE, kısa mesafelere bayılan HARD FLOOD ve ters bir yarış yapabileceğini düşündüğüm BU DA BATOR daha sonra düşünülmeliler.


4.AYAK: Cemcem’in kardeşi KARA MAÇA son koşusunda kısa mesafeden etkilenip ikinci oldu. Kendisini çok iyi tanıyan jokeyi idaresinde bu kez uzun mesafede kazanmasını beklediğim isim… Eğer ki safkan düşündüğüm yarışını yapamazsa o zaman devreye iki isim birden girer. Bunlardan ilki; güçlü rakipler arasındaki mücadeleleriyle dikkatimi çeken LUCKY JUSTEN olacaktır. Ekürisinin desteğini de arkasına alarak koşacak BOUKEPHALOS sevdiği uzun mesafede devreye girebilecek ikinci isimdir.


5.AYAK: Pist ve mesafe ayırt etmeksizin start aldığı dokuz koşusunu da tabela içinde tamamlamış olmasına rağmen henüz kazanma başarısı gösteremeyen KOÇ VOLKAN bu kez şanssızlığını kırıp Maiden’a veda edebilir. Son koşusundaki çim pist ikinciliğiyle dikkat çeken DUBAWİ GRANDSON favorime yine sert rakip olacak gibi gözüküyor. Son koşusunda adı sıkça konuşulan fakat beklentileri karşılayamayan MARKİZ‘e bir şans daha vermek istiyorum. Bu seneki tek çim pist koşusunda tabelayı tamamlayan RUN FOR PEAK sürpriz şansına sahip.


6.AYAK: Son koşusundaki performansıyla istenen seviyeye geldiğini gösteren UÇANYUMAK ve kendisiyle bütünleşmiş aprantisiyle yine iyi koşmasını beklediğim ELİTCAN favorilerim. Kazandığı son koşusunun ardından formunu daha ilerlettiğini öğrendiğim ARSLAN KRALİÇE ve kum pist performansı iyi GÖZYAŞIOTU önemli rakipleri olacaklar. Uygun kilosu ve her geçen gün artan formuyla IRMAK ihmale gelmeyecek isimlerden. BEY KIZI, TEZKİRE ve ERGENELİ KIZ daha sonra… Bol şanslar.


6’LI GANYAN TAHMİNİM:

1-6-9-4-7

6

12-4-11-5-1-6

3 // 1-2

4-2-10-7

2-7-5-1-10-6-8-3

6’LI GANYAN (6/6/5/3/2/3): 1.126 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir