Türk Kalp Vakfı Kupası CRIMIAN WIND’in…

Türk Kalp Vakfı adına 13 Nisan 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bu sene 26’ncısı koşulan, 4 ve yukarı yaşlı safkan İngilizlere mahsus (Handikap-22/H1) koşuyu, Vefa İbrahim Aracı’ya ait, John Malone tarafından yetiştirilen ve Sönmez Bilgiç tarafından antrene edilen Crimian Wind (4y de Epaulette – Magical Peace, Magical Wonder, jokeyi Gökhan Gökçe ile 1300 metre kum pistte 1’17”75’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Sentetik pistin ve bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Pendragon (Three Valleys) bir boyun farkı ile mücadeleden ikincilikle ayrılırken, koşuyu Canguven (Foodstepsinthesand) üçüncü, Uludaz (Kaneko) ise dördüncü olarak tamamladı.

Crimian Wind (Gökhan Gökçe)

Mücadelenin ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa töreninde kazanan atın sahibine vekaleten antrenörü Sönmez Bilgiç’e kupasını Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven verdi. Törene TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile Türk Kalp Vakfı üyeleri ve çalışanları da katıldı.

Tören sonrası TJK TV’ye konuşan Kenan Güven “Kalp hastalıkları, ölüm oranı çok fazla olmasına rağmen kontrol altına alınabilen hastalıklardır. Bu yüzden her yıl, doktor ihtiyacı olmasa bile, hastaneye gidip kan değerlerine baktırılması erken tanı için büyük önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

Türk Kalp Vakfı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir