TYAYSD Tay Satış Koşusunu GINGER SNAP kazandı

Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği tarafından her sene düzenlenen İstanbul Yearling Satışları adına 16 Ekim 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-8 koşuyu, Mustafa Selçuk San’ın sahibi ve yetiştiricisi, Cem Filiksaç’ın ise antrenörü olduğu Ginger Snap (2y ad Approve – Khalasi, Shamardal), jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Karabayırlı’nın Komiserler Kurulu kararı ile start almadığı koşu 3 tayın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşuldu. 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı önde dönen Ginger Snap, düzlükte kendisini takip eden ve bir süre ara verdikten sonra bu koşuya gelen Teen Spirit (Three Vallyes)’in ataklarından etkilenmeden kolay bir tempoda ve 3.5 boy farkla birinciliğe uzanırken, bu ikilinin 20 boy gerisinde Rock And Roll (Smart Robin) üçüncü oldu.

Ginger Snap (Mehmet Kaya)

3’üncü startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Ginger Snap, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, çim pistteki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 158.020 TL’ye yükseltti.

TYAYSD Yearling Satış Koşusu 2019
News Reporter

1 thought on “TYAYSD Tay Satış Koşusunu GINGER SNAP kazandı

  1. Okeyde aradaş attan para kazanma da kayalar adamlar ne ballı maiden atla kv8 e giriyor lar 4 at katılıyor1 i de yarıştan çıkıyor 3.lük garanti şu durumda bedavadan 25 000 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir