TYAYSD Yearling Satış Koşusunu SZIGETVAR kazandı…

10 Eylül 2018 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan KV-8 TYAYSD Yearling Satış Koşusunu, Duygu Fatura’nın sahibi ve yetiştiricisi, Selçuk Taşbek’in ise antrenörü olduğu Szigetvar (Three Valleys – Nazlı Budin, Dehere), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1400 metre çim pistte 1’25”33’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

SZIGETVAR (Gökhan Kocakaya)

Bu yıl 8. kez düzenlenen ve bir önceki yılın Yearling Satışında satılan veya satılmasa dahi sahibi tarafından satılmış gibi komisyonu yatırılan 2 yaşlı 5 safkan İngiliz tayının start aldığı mücadelede kariyerinin 5’inci startında 2’nci birinciliğini elde eden Szigetvar, İstanbul’daki ilk startından da galibiyetle ayrılmış oldu. Koşuda ikinciliği Kayı Ovası (Pan River I) elde ederken, mücadeleden Karma Felsefesi (Lion Heart) üçüncü, Çıldır Gölü (Captain Rio) ise dördüncü olarak ayrıldı.

 

Koşudan sonra Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde kazanan atın sahibi Duygu Fatura’ya kupasını TYAYSD Başkanı Talip Öztürk verdi. Törene TYAYSD II. Başkanı Turgay Kop, Genel Sekreter Kamil Yurdabak, Yönetim Kurulu Üyesi Sebati Duman, Diyarbakır Şube Başkanı N. Cehdi Advan, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ ve Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner de katıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir