Uğurtay’ın antrenörü ERHAN DIBLEN Yarış Dergisine konuştu!

11 Şubat 2022 Cuma günü Türkiye Saati ile 19.20’de Meydan Hipodromundaki ilk yarışına çıkacak olan Uğurtay’ın başarılı antrenörü Erhan Dıblen, yarınki yarış öncesinde Yarış Dergisi okurlarına konuştu.

Uğurtay ve Erhan Dıblen

2000 metre kum pistte gerçekleştirilecek 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus  toplam 100.000 $ ikramiyeli Curlin Stakes (Listed) de 12 rakibi ile birincilik mücadelesi verecek ve Türkiye’den giden atlar içerisinde bu sene piste çıkacak ilk isim olan başarılı safkanın antrenörü, koşuya kısa bir süre kala şu açıklamalarda bulundu; “Öncelikle atçılığımıza gönül vermiş herkese selamlar… Türkiye’de elde etmiş olduğu başarılı sonuçlarla bizlerin burada olmasını sağlayan değerli safkanım Uğurtay, ilk defa böylesi rakiplerle yurtdışında mücadele edeceğinden dolayı heyecanlıyız ve bir yandan da çok umutluyuz.

Uğurtay gelmiş olduğumuz günden itibaren yapmış olduğumuz çalışmalarda göstermiş olduğu performans ile ilk hedef olarak yarınki yarışı seçmemizi sağladı.

Yarışa gelince ilk kez saat yönünün tersinde koşacak olmamızdan dolayı oluşacak dezavantajı yarış karakteri ile ortadan kaldıracağını düşünüyorum. Başarılı bir yarış koşmasını, her ne kadar rakipler güçlü de olsa iyi bir sonuç almasını bekliyorum.

Atçılığımızın her kademesinde görev yapan Seyisinden Jokeyine, Antrenöründen At Sahibine, burayı görüp tecrübe etmesini ülke atçılığı açısından çok faydalı buluyorum ve tavsiye ediyorum.

Bu vesile ile bizlere destek olan, dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Allaha emanet olun…”News Reporter

3 thoughts on “Uğurtay’ın antrenörü ERHAN DIBLEN Yarış Dergisine konuştu!

  1. Atıl kurt.. Göster onlara Türk’ün gücünü, ayakları düz değil dümdüz bassın, bol şanslar olsun. Erhan Dıblen bu işi bilenlerdendir ona ve Uğur’a güveniyoruz. Başarılar

  2. Uğurtay elinden geleni yaptı yüreğini koydu sahaya emeğine, yüreğine sağlık… İlgililerini KUTLAMAK BOYNUMUZUN BORCU . Lakin Sayın KocakayAAA 8 numarayla kapışmak niye zaten sen teşvikle gidiyorsun bırak gitsin dışına al atını teşvik ediyorsun, ele alıyorsun atı; feleğini şaşırttın atın. Long Runner’in benzer pistteki Bursa’daki yarışı geliyor insanın aklına kendini perdeleyen King Man Go’nun dışına çıkan Halis Karataş’ı arıyor gözler. .. Ayrıca senden başka forması kumla dolu hiç jokey görmedim. Art niyetli değilsin eyvallah ama orası Türkiye değil! Biraz dikkat, biraz daha gayret 83 milyonun umudu olmak adına. Herşey rağmen sana da teşekkürler KocakayAAA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.