TARIKHAN’dan ilk Grup galibiyet

2 Kasım 2018 Cuma günü, Bursa Osmangazi Hipodromu’nda düzenlenen ve sezonun önemli mücadelelerinden biri olan 4 ve yukarı yaşlı safkan Arap atlarına mahsus A3 / DHT Uludağ Koşusunu, İ. Suat Kutlu‘nun sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet İnal’ın ise antrenörü olduğu Tarıkhan (5y ke Horasanlı – Şebo, Haberbatur)i jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2000 metre kum pistte 2’18”86’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Romeo’nun tempoyu tayin ettiği mücadelede rakibi Yılmabaşar’a göre bir strateji izleyen ve 700’den sonra arttırdığı temposu ile son düzlüğe ikinci sırada çıkıp, sonrasında yol boyu geriden hücum eden rakiplerine aynı şekilde karşılık vererek kariyerinin 15’inci birinciliğine ve ilk Grup koşu galibiyetine imza atan safkan, bu zaferi ile kazancını da 1.207.450 TL’ye yükseltti.

Tarıkhan (Gökhan Kocakaya)

Yılı sadece 2 birincilikle kapatan ve 2 ay sonra 8 yaşına girecek olan emektar Yılmabaşar (Tamerinoğlu) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, koşuda üçüncülüğü bu sene 12 kez start alıp hiç kazanamayan Firikya (Ağa Karaca), dördüncülüğü ise sezonun yorgun savaşçılarından Cevher (Bilgin) elde etti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir