Uluslararası Kadın Konseyi’nde KEEP YOUR DISTANCE…

2 Haziran 2022 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre çim pitte koşulan 3 yaşlı İngiliz dişi taylarına mahsus KV-6 Uluslararası Kadın Konseyi Koşusunu, Ozan Kaynarca’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve Şafak Gümüş’ün antrenörülüğünü yaptığı Keep Your Distance (3y dd Lion Heart – Queens Dream, Perfect Storm) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hırçın Dostum (Native Khan) elde ederken, Ayurnamat (Native Khan) üçüncü, Gold Hunter (Scarface) dördüncü, Prenses Evrim (Yes Of Afrika) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bugüne kadar koşmuş olduğu tüm koşularında tabeladan düşmeden bu koşuya gelen başarılı safkan rakiplerini adeta sürklase ederken 11’inci yarışında 6’ıncı birinciliğine imza attı.

Keep Your Distance (Mustafa Çiçek)

Prenses Evrim’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Keep Your Distance ve hemen dışından gelen Gold Hunter arasındaki liderlik mücadelesinden daha istekli olan Gold Hunter liderliği aldı. 1400 startı geçilirken ikinciliğe Tangül Hanım girdi. Üçüncülükte Keep Your Distance daha sonra Giriskin sırası ile 1200-1000 ve 800 startları geçildi. 600 startı geçilirken ikinciliğe giren Keep Your Distance öndeki rakibini takip etmeye başladı ve bu şekilde düzlüğe çıkıldı. 400 geçilir geçilmez ataklarını arttıran Keep Your Distance bir anda liderliği alıp aynaya kadar farkı açarak 8 boy farkla 2’02″54’lük derece ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir