Under The Stars’dan Türkiye’deki abisine selam var!

Türkiye Jokey Kulübü aygırlarından Bodemeister (Empire Maker)’ın 3 yaşındaki anne kardeşi Under The Stars (Pioneer of the Nile – Untouched Talent), 8 Ocak 2022 Cumartesi günü Santa Anita Park Hipodromunda koştuğu 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus G2 Santa Ynez Stakes’i jokeyi Flavien Prat ile kazanmayı başardı.

1400 metre kum pistte koşulan 200.000 $ ikramiyeli koşuda startla birlikte liderliği ele geçiren Under The Stars, son düzlükte Nyquist temsilcisi Awake At Midnyte’in ataklarına aynı şekilde karşılık vererek 1 boya yakın bir farkla ve 1’22”51’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Mrs. John Magnier, Michael B. Tabor,  ve Derrick Smith ortaklığına ait olup Bob Baffert tarafından antrene edilen başarılı dişi tay, geçen sene 2 yaşlı olarak 3 kez start almış, Maiden Special Weight ve Listed sınıfındaki ilk iki yarışından ikincilikle ayrılıp yılı Los Alamitos’da kazandığı Maiden Special Weight ile kapatmıştı.

Under The Stars bu sene çıktığı ilk yarışını kazanırken aynı zamanda henüz dördüncü startında ilk Grup galibiyetine de imza atmayı başarmış oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.