Ünlü Eküride Şok! 2 Safkanda Yasaklı Madde…

31 Mayıs 2019 Cumartesi Cuma günü Bursa’da start aldığı Şartlı-4 koşuda 2’nci olan Tomiris (4y ak Native Khan – Infinity) isimli safkanın yasaklı Promazine, Sulfoxide ve Acepromazin, yine aynı eküriye ait olup 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yine Bursa’da start aldığı Maiden koşuda atbaşı 1’inci olan Rabenda (2y dd Native Khan – Dowey) isimli tayın ise yasaklı Promazine, Sulfoxide, Acepromazin, Phenylbutazone ve Oxyphen Ylbutazone maddeleri ile koşturulduğu tespit edildiğinden, safkanların koşulardan yasaklanmasına ve ilgilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

Aracı ekürisine ait bu safkanlardan; Tomiris söz konusu yarışın ardından 17 Haziran 2019 Pazartesi günü start aldığı Şartlı-3 mücadeleyi kazanırken, Rabenda ise yine 17 Haziran 2019 Pazartesi günü start aldığı Şartlı-3 koşuyu 2’inci olarak tamamladı.

RABENDA 03.06.2019 03.06.2020 PROMAZINE, SULFOXIDE, ACEPROMAZIN, PHENYLBUTAZONE, OXYPHEN YLBUTAZONE isimli doping maddeleri verilerek koşturulduğu tespit edildiğinden
TOMİRİS 31.05.2019 31.05.2020 PROMAZINE SULFOXIDE, ACEPROMAZIN isimli doping maddeleri  verilerek koşturulduğu tespit edildiğinden dolayı

 

News Reporter

9 thoughts on “Ünlü Eküride Şok! 2 Safkanda Yasaklı Madde…

  1. Aracı Ekürisinin Bursa ekibi fena abartmış maalesef.Biri kaçtı ikisi uçtu yanlışlıkla oldu derken bu nedir ? dopingmix yapılmış resmen.Tayların doping cezaları ödenerek antrenör+seyis değişikliğine giderler muhtemelen

  2. Normal gelmiyor, bu işte pis kokular geliyor. Sahamızda elle sayılır saygın insanlar kaldı, amaç bunları kaçırtmak bu işten soğutmaksa amaçlarına ulaşıyorlar. Yakında bu temiz insanlar da bırakır.

  3. Kokteyl yapmışlar resmen. Bu kadar fazla sayıda doping maddesi aynı anda niye verilir ki? Tuhaf bir durum. Sabotaj ihtimalini çok yüksek görüyorum. İlaçlar eküriye husumet besleyen birileri tarafından atların yemine karıştırılmış olabilir.

  4. Küçük atçının atı dopingli çıkınca vay hainler! vay utanmazlar! Zengin atçının atı dopingli çıkınca sabotaj var, yanlışlık var oluyor.

    1. Aracı ekürisinin dopinge ihtiyacı varmı sence? Rabenda’dan beklentiler yüksekti. Grup yarışlar öncesi böyle bişey çıkması resmen sabotaj.

      1. aynen katiliyorum araci ekurisi yapmaz aynisini finesse ee olmustu kitapci ekurisinde adamlar ati satmak zorunda kalmisti yine bir oyun var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir