URFA ASLANI’ndan bir sınıf galibiyet daha…

30 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Fikret Çınaryılmaz koşusunu, Elif Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı Urfa Aslanı (2y de Approve – Waimaria, High Chaparral) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Altınsima (Kırdemirkır) elde ederken, Masterclassman (Maximus Dream) üçüncü, Alparslan Bey (General Quarters) dördüncü, Pax Romana (Three Valleys) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üçüncü Sınıf koşu galibiyeti…

Kolay kazandığı Kv-8 TYAYSD İst. Yearling Satışı koşusu ile buraya oldukça iyi durumda gelen Urfa Aslanı bugün uyum sağladığı jokeyi Mehmet Kaya idaresinde iyi start çıkışı sonrası önde giden rakibinin arkasında bekleyerek düzlükte bariyer dibinden yapmış olduğu ataklarla kazandı ve böylece üst üste ikinci galibiyetini elde ederken aynı zamanda kariyerinin üçüncü sınıf koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte Urfa Aslanı liderliği almaya çalışırken dışından gelen Masterclassman ondan koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Urfa Aslanı daha sonra Pax Romana ve The Life King sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Masterclassman liderliğini korurken ikincilikte Urfa Aslanı ve Pax Romana ikilisi daha sonra Alparslan Bey ve The Life King şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Masterclassman halen lider, ikincilikte dışta Pax Romana hemen içinde Urfa Aslanı olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de en iç kulvardan atak yapan Urfa Aslanı liderliği almaya çalışırken en dıştan da Altınsima’nın atakları görüldü. 200’de Urfa Aslanı liderliği aldı. Dışından Altınsima sprinte kalktı. Son metrelerde Urfa Aslanı ve Altınsima mücadelesinde rakibine boyun farkı ile hakim olan Urfa Aslanı 1’37″24 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Urfa Aslanı (Mehmet Kaya)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir