Üzücü sakatlık! Klas tay Dişi Tay Deneme’de olmayacak!

Geçtiğimiz yılın en başarılı 2 yaşlı taylarından biri olan ve G2 Tay Deneme, G3 Trakya ve G3 I.İnönü Koşularını kazanıp sezonu G1 Çaldıran Klasiği üçüncülüğü ile kapatan klas dişi tay Kar Kız, bu sezon çıktığı ilk yarış olan F.Derya Beşikçi Koşusu ardından yapılan tetkiklerinde sakatlandığı anlaşılarak idmanda alındı.

Veteriner Hekimler tarafından yapılan kontrollerde ameliyat olması gerektiği anlaşılan ve bunun üzerine geçtiğimiz hafta içerisinde başarılı bir operasyon geçiren tayın klasik koşular öncesi yaşadığı bu talihsizlik eküride morallerin bozulmasına sebep oldu.

Kuşkusuz yılın özellikle dişi taylara mahsus klasik yarışlarında büyük şansı olan safkanın en kısa sürede iyileşerek yarış pistlerine geri dönmesini temenni ediyoruz.

Kar Kız (Gökhan Kocakaya)

 

News Reporter

4 thoughts on “Üzücü sakatlık! Klas tay Dişi Tay Deneme’de olmayacak!

  1. bence dışı tay deneme ve gazi yolundan çıkacak olması bu güzel kız için en hayırlısı olur… süratin en tutkulusu bu küçük hanım keşke tam olarak sağlıklı dönse de dışarıya sürat koşularına çıksa fransa irlanda gibi…

  2. Haberi üzülürek okudum, ancak birşeylerin eksik olduğunu düşünerek tekrar okudum ve şunu gördüm. 3 paragraf-9 satır haber yapmışsınız ama Karkızın hangi eküriye ait olduğunu yazmayı unutmuşsunuz. Eküri de moraller bozulmuş ama hangi eküri de ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir