VALLEY OF FLOWERS’dan bir yıl sonra gelen galibiyet…

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-8 Hasan Adalı koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Caner Akgül’ün yaptığı Valley Of Flowers (5y dk Native Khan – Lily Of The Valley, Haafhd) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hanife Sultan (Justenuffhumor) elde ederken, Fluttershy (Hakeem) üçüncü, The Beautiful Ece (Mavi Kumsal) dördüncü, Anabella (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Valley Of Flowers (Ahmet Çelik)

Kariyerinin ilk sınıf galibiyeti…

Bu yıl start aldığı iki koşu ile kondisyon açığını kapatarak bu koşuya gelen Valley Of Flowers, uyum sağladığı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu gerilerde takip ederek düzlükten sonra en dıştan yaptığı etkili ataklarla rakiplerini aynaya yakın yakalayıp kazanırken, uzun süren galibiyet hasretini de sona erdirmiş oldu.

Fluttershy’nin 1.5 boy, Ragazzo’nun 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Kar Kız liderliği alırken dışından gelen Gleamy ondan liderliği aldı. Üçüncülükte Twist And Shouth daha sonra Keep Your Distance sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Gleamy liderliğini korurken ikinciliğe Twist And Shouth girerken daha sonra Kar Kız ve Keep Your Distance şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Gleamy az farkla Kar Kız ve Twist and Shouth ikilisinin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de içerden gelen Kar Kız bir ara liderliği alırken dışından Fluttershy’ın ortadan Hanife Sultan’ın atakları görüldü. 200’de Hanife Sultan az farkla öne geçerken en dıştan Valley Of Flowers’ın çok güçlü atakları görüldü. Aynaya yakın rakibine hakim olan Valley Of Flowers Yarım Boy farkla ve 1’35”39 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Valley Of Flowers (Ahmet Çelik)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir