Ve buzlar eridi…

Farklı Analiz programında yapılan bir yorum nedeniyle bir süredir aralarında soğuk rüzgarlar esen İmparator Süleyman Akdı ile sihirbaz lakaplı şampiyon jokey Halis Karataş arasındaki buzlar nihayet eridi.

18 Ocak 2020 Cumartesi günü Celaloğlu ekürisine ait Shauri isimli 3 yaşlı taya binen Halis Karataş ile ekürinin menajerliğini yapan Süleyman Akdı, uzun aradan sonra ilk kez padokta bir araya geldiler.

Süleyman Akdı ve Halis Karataş

Koşu öncesi direktif almak üzere padoğa çıkan Halis Karataş’ın kendisini bekleyen grubun içerisinden ilk önce Süleyman Akdı’nın elini sıktığı gözlerden kaçmazken, sihirbaz’ın bu jesti karşısında İmparator’un memnuniyeti de gözlerinden okunuyordu.

Yarışın hemen öncesinde bir araya gelen ikilinin karşılıklı jestleri, favori girdikleri koşuyu kaybetmelerine rağmen koşu sonrasında da devam etti. Sihirbaz’ın eyerini söktükten sonra elini İmparator’un omzuna koyduğu anlar gecenin en güzel görüntülerinden birini oluşturdu.

Kendilerine yakışanı yapan iki büyük değeri tebrik ediyor, bundan sonraki birlikteliklerinde başarılar diliyoruz.

News Reporter

12 thoughts on “Ve buzlar eridi…

 1. Ümit sadi niye son düzlükte kırmızı kart yedi ondan tek kelime etmiyorsunuz. Tek taraflı gazetecilik olmaz. Saygılar

 2. Süleyman abi, Halis abiyi çekememenin sıkıntılarını hala bu yaşlarda da çekiyor.. Halis abi yine kendine yakışanı yapmıştır. S. Akdı jokeyliğinden bugüne H.Karataşı eleştirmeye fırsat aramıştır, kendi atı kaybetmesi pahasına Halis abinin atının üzerine oynadığı yarış sayısı az değildir. Özellikle kupalı yarışlarda atları sakat bırakırcasına Halis abiyi geçebilmek için hayvanları dövmüştür. Bugün Halis abinin Özcan’a, Gökhan’a ya da Ahmet Çelik’e benzer davranışlarını görebilen var mı? Allah iyinin yanında ya işte, Süleyman abinin yaptığı her yanlışta Halis abi namını büyütmüştür..

 3. YAKIŞANI YAPMIŞ O KONUDA SÜLEYAMAN İMPAROTORU HAKZSIZ BULUYORUM. ZATEN FORMSUZ Bİ HALİS VARDI BİDE BÖYLE SANKİ Bİ YERİ RAHATSIZ SAĞLIKSIZ DENMESİ YANLIŞ OLDU BENCE!
  AMA UZATMAMALARI BİZİM ATÇILIÇIĞIMIZI İLERİ GÖTÜRÜR!
  HALİS TÜRKİYENİN BİR MARKASIDIR.
  SÜLEYMAN ABİ ÖYLE

 4. S.akdi’nın geçmişine saygımız var,lakin herşeyi de bilmiyorsun,biraz alçak gönüllü ol mütevazi ol bir büyük olarak uyarıcı ve öğretici olmak istemen normal ama bu istemekle olunmuyor .televizyon programını birkaç kez seyrettim ama dayanamadım. .sanırım sistemin içindeki diğer paydaslarda bu durumdan rahatsızdır. ..üzücü

 5. Maıden yarışlara bir sınırlama getirilsin, ben hayatım da böyle rezil yarışlar görmedim… Adam 60-80 milyar, hatta 100 milyar-150 milyar kazanmış, hala maıden… Her atın Şartlı-1 hariç 4 kez maıden koşma hakkı olsun, Şartlı-1 koşmayın direk maıden koşanlara 5 kez koşma hakkı verlsin, maıdenleri azaltalım, h.13-h.14 leri arttıralım… Bu ülkede bir tane dürüst cumhuriyet savcısı olsa bu olayları düzeltir… Geçmişe dönük yüzlerce olay var böyle, buna TJK nın bir dur demesi gerekiyor.. Göstere göstere yapılıyor.. İsim veriyorum… Mihribankaya… İsim veriyorum.. Özalp…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir