Vernazza’ya Topkapı Koşusunda yeni Jokey…

Uluslararası Yarış Festivali kapsamında 5 Eylül 2021 Pazar günü koşulacak G2 Topkapı Koşusunda start alacak olan Kv-8 Cihangir Koşusu galibi ve G1 Erkek Tay Deneme ve G2 Sait Akson Koşuları ikincisi Vernazza’nın, 1600 metre çim pistte koşulacak olan 1.5 Milyon lira birincilik ikramiyeli bu önemli koşudaki jokeyi belli oldu.

Bu sene 5 kez start alıp G2 Adnan Menderes Koşusunda ikinci, G2 İsmet İnönü Koşusunda beşinci, G1 Haliç Koşusunda üçüncü, G1 Avrasya Koşusunda üçüncü ve son olarak da G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunda üçüncü olan safkan, Topkapı Koşusunda daha önce hiçbir araya gelmediği tecrübeli jokey Özcan Yıldırım ile start alacak.

Vernazza (Halis Karataş)
News Reporter

8 thoughts on “Vernazza’ya Topkapı Koşusunda yeni Jokey…

  1. Vernazza’nın yarışlarını izlediğinizde net şekilde fark edeceksiniz ki bu at sprinte kalktığında öndeki atın aksiyonlarından fazlasıyla etkileniyor. Bu ürkek yapısının sonuçlarına bariz etkisi olduğu halde kapalı gözlük gibi bir çözüm denenmemiş olması oldukça enteresan.
    Atın jokeyden önce buna ihtiyacı var.

    1. Bu atin gerçek sorununa tam isabet bir tesbit. 2200 mt üstündeki yarışlarda kapalı gözlük ve en dıştan yapılacak sprintle istasyon yapmadan TR’deki her atı geçebilecek güce ve kalbe sahip….

  2. Çok yetenekli menejer sitenin de yarış yazarlarından mustafa bey vernazzanın tam bir orta mesafe atı olduğunu iddia ediyor.ya bir şey bildikleri yok ya da ‘ağam bizimle eğleniyor’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir