Very “GOOD CURRY”…

20 Ekim 2018 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan ve Yıldırım Bayezid Koşusu ile birlikte 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus yılın en yüksek ikramiyeli kum pist mücadelesi olan G1 Ankara Kalesi Koşusunu, İsmail Hadioğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi, Bayram Kocakaya’nın ise antrenörü olduğu Good Curry (6y da Sharp Humor – Laud, Honour And Glory), jokeyi Halis Karataş ile 1500 metre kum pistte 1’32”56’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Good Curry (Halis (Karataş)

3 Yaşlı tayları temsilen King Serkan ve Ömer In My Heart’ın start aldığı koşuda 11 safkan birincilik mücadelesi verdi. Bilinen süratli stili ile startla birlikte öne çıkan Good Curry, ilk metrelerden itibaren üzerine gelen Gloin’in temposundan hiçbir yerde etkilenmeden son virajı 1 boy önde döndü. Düzlüke bariyer dibini tutan ve rakiplerini kendisine yaklaştırmamanın yanı sıra aynaya kadar olan mesafede farkı giderek açarak kariyerinin en parlak birinciliklerinden birini elde eden safkan, bu pist ve mesafede rakiplerine karşı ezici bir üstünlük sağlarken, kantarmasını çok iyi tanıyan şampiyon jokeyi ile kariyerinin 15’inci yarışını ve 3’üncü G1 galibiyetini elde edip, kazancını da 2.597.850 TL’ye yükseltti.

Koşuyu arka grupta takip eden ve son düzlükte öndeki sert temposunun avantajını kullanmak isteyen Cooger (Victory Gallop) sonlardaki canlı görüntüsü ile 5 boy geride kolay bir şekilde ikinciliği elde ederken, bu safkanın 4 boy gerisinde bu sene bu yarışı 4’üncü kez koşan 7 yaşındaki emektar kurt Hot Chocolate (Victory Gallop) 2015 yılındaki derecesini tekrarlayıp üçüncü, başarılı bir sezon geçiren 3 yaşlı King Serkan (Yonaguska) ise bir boyun geride dördüncü oldu.

Koşu sonrasında Şeref Tribününde yapılan törende kazanan atın sahibi İsmail Hadioğlu’na vekaleten oğlu Emre Hadioğlu’na kupasını Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt verdi. Bozkurt, antrenör Bayram Kocakaya ve jokey Halis Karataş’a da plaketlerini takdim etti.

Mehmet Şirin Bozkurt ve Emre Hadioğlu

 

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir