VINCITORE’den Anadolu Koşusuna ambargo…

2 Eylül 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Uluslararası F.G/Frbc Anadolu Koşusunu, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Zülfükar Güneli’nin yaptığı Vincitore (5y da Victory Gallop – Elevato, Kaneko) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Cheeky Son (Invincible Son) elde ederken, Oğlum Doruk (Bosporus) üçüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) dördüncü, Altınsima (Kırdemirkır) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci sene…

Mayıs ayında sentetik pistte kazandığı G1 19 Mayıs koşusu sonrası çim pistte start aldığı Grup koşularda başarılı performanslar sergilemesine rağmen kazanamayan Vincitore, çok daha etkili olduğu pistte ve çok iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuya tempo veren rakibi Cheeky Son arkasında yer tutup 800’den itibaren rakibi ile giriştiği mücadelede 300’de biraz geride kalmış gibi görünmesine rağmen son metrelerde yaptığı etkili sprintle tam aynada rakibini yakaladı ve bir burun farkı ile üst üste ikinci kez bu koşuyu kazanırken aynı zamanda beşinci grup zaferine imza atmış oldu.

Cheeky Son başarılı olduğu sentetik pistte az farkla kaybederken, 1000’den itibaren teşvikle rakiplerini kovalayan Oğlum Doruk, sonlarda farkı 3 boya kadar indirmesine rağmen mücadeleden üçüncülükle ayrıldı.

News Reporter

1 thought on “VINCITORE’den Anadolu Koşusuna ambargo…

  1. Bir safkanın pisti ne ise orada koşulmasının ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördük umarım daha fazla çimde koşulup üzmezler safkanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir