Yabancı Kanlarla KOŞANEFE!

Yeni sezon yarışları birer birer başlarken, Salı günü de sıra Adana’ydı ve günün programı içinde ilgi çekici yarışlardan biri, daha doğrusu ikisi üç yaşlı Arap taylarına ait koşulardı.

Her iki Şartlı 1 yarışı da Kaya ekürisinin taylarının kazanması kadar dikkat çeken bir şey de kazanan iki tayında Albatur oğlu Koşanefe tayı oluşuydu. Peki, benzerlikler sadece bu kadar mı? Tabi ki hayır!

Kaya ekürisinin ilk kazanan tayı Sukaya‘nın annesi Birsu, Batyskaf‘ın kızıydı. Diğer kazanan Koşanefe tayı Hanımcım‘ın annesi de Amani idi ve dolayısıyla ilk Adana mitinginde kazanan iki Koşanefe temsilcisin anne hatları yabancı kanlardı.

Rahmetli Remazan Kaya‘dan aldıkları bayrağı daha da yukarı taşımaya niyetli Ethem Kaya ve Ahmet Kaya kardeşler ile bu sezon başında çok güzel bir aygır katalog çalışması yaptık ve birikimlerine orada tanık oldum.

Katalog da vurguladığımız konulardan biri de Albatur hattının yabancı kanlar ile yüksek uyumu idi. Adana da bugün ortaya çıkan sonuçlar da vurguladığımız bu konunun bir teyidi mahiyetinde cereyan etti. Kaya ekürisi 2019 Aygır Katalogunda bunu bulabilmeniz mümkün.

Başarıda emeği geçenleri kutluyor ve ekürinin yolu açık olsun diyorum.

Koşanefe
News Reporter

2 thoughts on “Yabancı Kanlarla KOŞANEFE!

  1. helal olsun rahmetli remazan kayanın imzası olan atçılığa dair herşey ilgimi çekmiştir.konu atlar olunca vizyonu gerçekten çok yüsekti umarım oğulları bu bayrağı çok daha yukarılara taşır.başarıları artarak devam etsin inşallah

  2. Kaya lar hicranı aygır yapmış adamlar maheret aygirda değil kayalarda adamlar da bi şey var anlayamiyorum ya bu adamlar bu işi çok iyi biliyor yada başka kimse bu işi bilmiyor veya atlarına pervane takıyorlar koşanefe yi başka batiskef kisragina çekilsin kayalardan başkası koşsun böyle başarı olur mu veya Uçan adlı kısrağı hicrana çekin kaya ekurisi hariç yarış kazanabilecek mi? Ünalamca adlı at hangi ekuride olursa olsun 1 tirilyon kazanabilecek mi her ay en 5 kere kosabilecekmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir