YAĞMUR GÖZLÜ’den G3 galibiyet…

21 Aralık 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3/DHT koşuyu, Ahmet Kılıçcoğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi, Yakup Misdik’in ise antrenörü olduğu Yağmur Gözlü (3y ae Ateştopu – Düşe Kalka, Yalaz), jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı.

10 safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 135.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son düzlüğe dış kulvardan üçüncü sırada çıkan Yağmur Gözlü, finişe kadar olan mesafede güçlü rakibi ile girdiği mücadeleyi lehine çevirip 1’35”76’lık derecesi ile yarım boy önde birinciliğe uzanan isim oldu. Koşunun iddialı isimlerinden ve yarış günü jokeyi değişen Mega Star (Turbo) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2 boy gerisinde Eymenege (Turbo) üçüncü, onun da 2 boy arkasında Altındere (Bilgin) dördüncü oldu.

12’inci startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Yağmur Gözlü, kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede Adana’da kum pistindeki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 337.755 TL’ye yükseltti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir