YAMANLARBEYİ 3 yaşlılığını hatırlattı!

29 Kasım 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Atıf Esenbel Koşusunu, Armağan Araz’ın sahibi, Ünal Bikeç ve Bülent Beyaztaş’ın yetiştiricisi ve Murat Aksoy’un antrenörü olduğu Yamanlarbeyi (4y da Torok – Alakan, Kaneko) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

7 safkanın start aldığı mücadeleye 1 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Yamanlarbeyi, ilk metrelerde arka grupta kalmayı tercih etti ve 1200, 1000, 800 ve 600 startlarını altıncı sırada geçip, son virajı da en geriden bir at geçer vaziyette dönerek son düzlüğe çıktı.

400 geçilirken Yamanlarbeyi dış kulvarda beşinci sıradaydı. Son 200’de Alihan’ın hemen arkasından dördüncülüğe girdi. Son 100’de tüm rakiplerinin dışına çıkan safkan, bu metreden sonra temposunu daha arttırıp finişte rakiplerine 1.5 boy fark yaparak 1’22”56’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Alihan (Agresivo) elde ederken, mücadeleyi Ulan Bator (Luxor) üçüncü, Sharpa (Kurtiniadis) dördüncü, Jettay (Luxor) ise beşinci olarak tamamladılar.

Yamanlarbeyi (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir