Yargi Racing Duble yaptı!

Başarılı antrenör Baha Yargı’nın yeğeni olan ve Lise öğrenimi Adana’da bitirdikten sonra tekrar doğduğu Avustralya’ya dönen Aşkın Yargı, Avustralya’da çalıştığı Freedman Racing’ten ayrıldıktan sonra eşi Amy Johnston ile birlikte kendi ahırlarını kurmuşlar ve ilk yarışlarını Nisan 2019 tarihinde Mornington Hipodromunda kazanmışlardı.

Geçen süre zarfında Yargi Racing markası altında önemli mesafeler kat eden genç çift, 21 Mart 2020 Cumartesi günü 2 yarış kazanarak dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı.

Yargi Racing Cumartesi günü ilk olarak toplam 75.000 Avustralya Doları (yaklaşık 290.000 TL) ikramiyeli M BM70 Macpherson Kelley Handicapı, 2014 doğumlu Jamaican Hury (Von Costa de Hero – Grana D’oro) isimli kısrak ile kazandı. 1200 metre mesafeli koşuda jokey Dean Yendall ile start alan kısrak, bu galibiyetiyle kariyerinin 14’üncü startında 4’üncü birinciliğini elde etti.

Eküri günün 2.koşusu olarak koşulan bu yarışın hemen ardından 3.koşuda start alan I’m Telling Ya (Reward for Effort – Rapid Sensation) isimli 2013 doğumlu iğdiş atlarıyla, 1200 metre mesafeli ve yine 75.000 Avustralya Doları ikramiyeli BM78 Mercedes-Benz Mornington Handicapı da kazanmayı başardı. Dean Yendaal ile piste çıkan bu safkan da kariyerinin 4’üncü birinciliğine imza attı.

Jamaican Hurry

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir