6 şehirde yasak kalktı! 3 şehir Pazar günü yasaklı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Mart 2021 Pazartesi akşamı yaptığı normalleşme açıklaması sonrası İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Genelgeye göre; Türkiye Jokey Kulübüne bağlı Ganyan Bayileri tüm Türkiye’de Cumartesi günleri akşam saat 21.00’e kadar çalışabilecekken, hafta sonu sokağa çıkma yasağı tamamen kaldırılan düşük ve orta riskli şehirlerde ise Pazar günleri de çalışabilecekler.

Örneğin; Ankara, Bursa ve Adana’daki tüm Ganyan Bayileri haftada 7 gün saat 21.00’e kadar çalışabilecek… İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde ise sadece Pazar günleri çalışamayacaklar… Güneydoğu Bölgesindeki Bayiler için ise akşam saat 21.00’e kadar haftada 7 gün çalışma imkanı bulacaklar…

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van. (14 İl)

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat. (28 İl)

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak. (22 İl)

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon. (17 İl)

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir