YASAKLI MADDELER Güncellendi…

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Yüksek Komiserler Kurulu, Yarış Atlarında kullanılmasına izin verilmeyen yasaklı maddeler listesini güncelledi.

Kurulun konu ile ilgili duyurusu şöyle;

Bilindiği üzere bir çok ülkede olduğu gibi; doping, doping maddelerine uygulanan cezalar, doping maddelerinin sınıflandırılması ve doğrudan doping etkili maddelere verilecek cezalar ile tedavi maksatlı kullanılan maddelere verilecek cezaların kademelendirilmesi ile yasaklı maddeler ve uygulamaların uluslararası normlara göre güncellenmesine ilişkin çalışmalar yapılmış olup; söz konusu çalışmalar kapsamında 5/4/2023 tarih ve 32154 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 7’nci maddesi ile yasaklı madde ve uygulamalar ile bunlara ilişkin esasların Bakanlığımızca belirlenmesi ve ilan edilmesi hüküm altına alınmıştır.

Bu kapsamda yapılan yeni kanun düzenlemesi sonrası, yasaklı maddeler ve uygulamalar listesi revize edilmiştir.

Tüm yetiştiricilerimize ilanen duyurulur.

Yasaklı Maddeler Listesi (Güncelleme Tarihi 6 Nisan 2023)

 Yasaklı Maddeler Listesi (Güncelleme Tarihi: 06/04/2023) 

 

News Reporter

5 thoughts on “YASAKLI MADDELER Güncellendi…

  1. alın buraya yazıyorum… önümüzdeki 4 urfa yarışından birinde bu listede olan dopinge rastlanacak hemde yüksek ganyanlı bir at ile…

    zihniyet aynı olunca ortaya çıkan kap hep aynı olacak… kimse kusura bakmasın

    1. dopinge rastlansa ne yazar ki. olan yarışsevere oluyor yine. o gün altılı 300 bin lira verse, onlarda bilse, adamların alacağı ceza men edilmek ve 3 5 bin lira da para cezası.

      1. Atın cezası ne oluyor? Yarış İkramiyesi, At Sahibi Primi, Yetiştiricilik Primi ne oluyor? Antrenörün ve seyisin mesleğinden men olması ne oluyor? O gün diğer 5 ayağı tutacağının bir garantisi var mı? Altılı Ganyanın sizin dediğinize göre 300.000 TL vereceğini kim garanti ediyor?

  2. Sadece itici maddeler çıkmalı pervetin. Cordalin. Kafein. Ritalin. Atçılar itiraz etmeli ağrı kesici niye çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir