Yaşlı Kurt’tan bir Beyaz Bayrak-Ayna daha…

08 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Yumurta koşusunu, Gür Özbelge’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Temel’in yaptığı Erkmen (10y ka Turbo – Menşure, Sülo)  jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dizdarım (Uçanoğlu) elde ederken, Benzenci (Kaizbert) üçüncü, Başkasap (Baba Mevlüt) dördüncü, Adıvar (Onurkaan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk Kısa Vade galibiyeti…

Yaz sezonuna Ankara’da başlayan Erkmen, Nisan ayından bugüne dek start aldığı yarışlarda sadece bir kez tabela dışında kalırken son derece istikrarlı bir grafik çizdi. 10 yaşındaki kır safkan bugün son dört yarışında birlikte piste çıktığı usta jokeyi Gökhan Kocakaya ile iyi start çıkışı ile aldığı liderliği sonlarda etkili gelen rakibine direnerek kazanırken bu yılki ilk Kısa Vade galibiyetini elde etmiş oldu.

Adıvar’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde bilinen stili ile Erkmen liderliği aldı. İkinciliğe Özyel girerken daha sonra Benzenci ve Başkasap sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Erkmen liderliğini korurken ikincilikte Özyel daha sonra Benzenci ve Dizdarım şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Erkmen halen lider, Özyel takipte arkalarında Benzenci ve Dizdarım olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de temposunu arttıran Erkmen farkı 2-3 boya çıkarırken ikinciliğe Dizdarım girerek öndeki Erkmen’i kovalamaya başladı. 200’den sonra ataklarını daha da arttıran Dizdarım sonlarda farkı azaltsa da Erkmen yarım boy farkla ve 1’48″01 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Erkmen (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir